pilot samolot podróżfot. pixabay.com/StockSnap

Pilot wyjawił sekret latania jako pasażer. Zawsze liczy jedną rzecz, turyści ją całkowicie ignorują

Pilot, podróżując samolotem jako pasażer, często zwraca uwagę na to, o czym inni by nie pomyśleli. Liczy jedną rzecz, o której inni nawet nie myślą.

Emerytowany pilot John Chesire na forum internetowym podzielił się radą dla pasażerów, która w sytuacji zagrożenia może uratować komuś życie. Sprawdzenie zajmuje tylko kilka sekund, ale większość osób nie zwraca na to uwagi.

Polka znalazła w kurtce tajemniczy list. Skrywał porażającą historię, pochodził z drugiego końca świataPolka znalazła w kurtce tajemniczy list. Skrywał porażającą historię, pochodził z drugiego końca świataCzytaj dalej

Pilot podzielił się swoim sposobem na bezpieczną podróż

Na jednym z forów dotyczących branży lotniczej padło pytanie, na co piloci zwracają uwagę, gdy lecą jako pasażerowie, a o czym nie myślą przeciętni turyści. Odpowiedzi udzielił John Chesire, emerytowany pilot amerykańskich linii lotniczych.

Okazuje się, że zaraz po zajęciu miejsca sprawdza, gdzie znajdują się najbliższe wyjście ewakuacyjne, oraz ile rzędów foteli musi minąć, by do niego dotrzeć. Pilot wyjaśnił, że w sytuacji, w której w kabinie zrobi się ciemno lub będzie zadymiona, jedynym sposobem na odnalezienie właściwej drogi jest dotykanie siedzeń. Jego rada pokrywa się z zaleceniami Federalnej Administracji Lotnictwa USA, która radzi, aby liczyć, ile rzędów dzieli nas od najbliższych drzwi awaryjnych w samolocie. Większość turystów w ogóle o tym nie myśli, myśląc jedynie o tym, czy będzie im wygodnie podczas podróży.

Dzisiaj grzeje: 1. Wojciech Cejrowski wywołał ogromną burzę w sieci. Zaczął mówić o straconych pieniądzach
2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS

Swojej rady udzielił również Keith Holloway, ekspert Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu. Zwrócił uwagę, żeby nie tylko sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższe wyjście ewakuacyjne, ale gdzie są wszystkie oraz jak się je obsługuje - bardzo ważne jest, żeby wysłuchać całej instrukcji bezpieczeństwa przekazywanej przez stewardów i stewardessy przed lotem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Przejmujące sceny, rodzina zaskoczyła wzruszającym do granic możliwości gestem
  2. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej
  3. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
  4. Jechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedziale
  5. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
  6. Żona polskiego bramkarza pokazuje swoje wdzięki. Lewandowska i Szczęsna mają konkurencję (FOTO)

Źródło: gazeta.pl

Następny artykuł