pierogi ruskie czy z jagodamiFot. pixabay.com/ pasja1000

Pierogi ruskie czy z jagodami? Którą wersję polskiego przysmaku wolicie?

Pierogi są sztandarowym polskim daniem, które jest rozpoznawalne na całym świecie. Wielbiciele tego dania od lat toczą spór o najlepszy farsz. Jedni wolą je na słono, inni na słodko. A jaki jest Wasz ulubiony?

Pierogi są uwielbianym daniem, które możemy przygotować na tysiące sposobów. Tak naprawdę ile Polaków, tyle przepisów na najlepszy farsz. Jedni wolą zjeść ten przysmak na słono, inni na słodko. Jaki jest Wasz ulubiony smak?

TVN potwierdziło. Rząd podjął wreszcie decyzję. Nowe ograniczenia dla Polaków ws. podróżowaniaTVN potwierdziło. Rząd podjął wreszcie decyzję. Nowe ograniczenia dla Polaków ws. podróżowaniaCzytaj dalej

Pierogi ruskie czy z jagodami?

Ulubionymi pierogami wielu Polaków są ruskie, które bardzo często mylnie kojarzone są z Rosją. W rzeczywistości danie to jest popularne w Polsce i na Ukrajenie, a jego nazwa wywodzi się od Rusi Czerwonej. Farsz wykonuje się z masy twarogowo-ziemniaczanej, a gotowe danie podaje się ze skwarkami, smażoną cebulą lub śmietaną. Co ciekawe, we Lwowie popularna jest wersja tej potrawy z dodatkiem kminku.

Pierogi z jagodami są szczególnie uwielbiane przez wielbicieli słodyczy. To danie szczególnie smakuje latem, gdy jest sezon na te owoce. Wielu kojarzy potrawę z dzieciństwem, gdy spędzali wakacje na wsi u swoich babć. Pierogi z jagodami bardzo często podaje się ze śmietanką i cukrem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy zakaz od północy. TVN podał szczegóły
2. Córka Jolanty Kwaśniewskiej cała w emocjach. Odpowiedziała na bezczelne pytanie, nie wytrzymała

Świat nie kończy się jednak na dwóch rodzajach pierogów. Czym byłyby przecież święta Bożego Narodzenia bez tego dania z kapustą i grzybami? Dużą popularnością cieszy się również wersja z serem i szpinakiem, a nawet z soczewicą. Różnego rodzaju pierożki są popularne nawet w Gruzji czy Chinach. Jaka jest Wasza ulubiona wersja tej potrawy?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kotka spotkała na spacerze małe wiewiórki, chwilę później została ich zastępczą matką. Jest wideo
  2. Dlaczego miód się nie psuje? Wyjaśniamy
  3. Doszło do dwóch wybuchów w nad polskim morzem. Co się dzieje?
  4. Fotopułapka złapała polskiego turystę. Robił wszystko tuż przed kamerą, wrzucili film do internetu
  5. Kupujesz ryby na obiad? Jeden gatunek omijaj szerokim łukiem, jest popularny wśród turystów nad morzem
  6. Szlachetny gest 9-letniego chłopca. Rozbił skarbonkę by ratować kotkę z wypadku, wielkie brawa

Następny artykuł