Pieniądze wrócą na konta pasażerówpixabay.com/PhotoMIX-Company

W ciągu 4 miesięcy 200 tysięcy polskich turystów dostanie pieniądze. Nie chodzi o bon

Pieniądze trafią na konta pewnej grupy Polaków. Jest to związane z turystyką i panującą na świecie pandemią koronawirusa. Nie chodzi jednak o turystyczny bon dla polskich rodzin. O jakich pieniądzach mowa?

Pieniądze, o których mowa, to zwrot za bilety na loty, które zostały odwołane przez sytuację epidemiczną. Wartość biletów zostaje już zwracana przez Polskie Linie Lotnicze LOT. To największa operacja zwracania środków w historii polskiego lotnictwa. Jakiś czas temu LOT poinformował o nowych zasadach podróżowania. Pisaliśmy o tym tutaj.

Andrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarniąAndrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarniąCzytaj dalej

LOT zwraca pieniądze

Podczas pandemii COVID-19 anulowano ponad 38 925 zaplanowanych lotów, na które w sumie sprzedano 415 739 biletów. O zwrot pieniędzy ubiega się 271 tysięcy osób. Sprawą zajmuje się firmowe call centre, które oprócz przyjmowania reklamacji, zajmuje się także bieżącymi lotami. Z tego powodu czas oczekiwania na zwrot kosztów jest wydłużony.

- Dokładamy wszelkich starań, aby przyspieszyć procesowanie zgłoszeń i tym samym liczbę wypłacanych zwrotów, licząc jednocześnie na cierpliwość i zrozumienie ze strony pasażerów. Wnioski rozpatrywane są w kolejności zgłoszenia, a maksymalny termin ich realizacji to obecnie między 3 a 4 miesiące - poinformowało biuro prasowe LOT-u. Przewoźnik poinformował o zatrudnieniu większej liczby osób. Ma to przyspieszyć cały proces.

Dzisiaj grzeje: 1. Zamykają ukochane Morskie Oko. Nie ma wyjścia, decyzja zapadła
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

- Aby zobrazować ten proces warto wspomnieć, że dokonanie jednego zwrotu zajmuje ok. 8 min. Pracuje nad tym 56 konsultantów. Oznacza to, że zrealizowanie całej operacji zajmie nawet do 3 miesięcy - powiedział Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutna wiadomość z samego rana. 37-letni ulubieniec fanów zmarł na zapalenie płuc. Zostawił dwójkę dzieci
  2. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Dziennik.pl

źródło: Money.pl

Następny artykuł