pielgrzymka byliście?fot. wikipedia.org/ Piotr Rymuza/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Chodzicie na pielgrzymki? Dla wielu osób są wyjątkowym przeżyciem

Pielgrzymka dla osoby religijnej może być wyjątkowym przeżyciem, który umocni ją wierze. Do samej Częstochowy przybywają rocznie ponad 4 miliony pielgrzymów. Byliście kiedyś na pielgrzymce? A może planujecie się gdzieś wybrać?

Pielgrzymka może być wyjątkowym przeżyciem dla wyznawców wielu religii. W Polsce najwięcej wiernych wyrusza w sierpniu do Częstochowy, jednak każdy kraj ma swoje najważniejsze miejsca kultu. Byliście kiedyś w takiej podróży?

Trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, nastolatek nie miał szans zdążyć przed pociągiemTrwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z Polski, nastolatek nie miał szans zdążyć przed pociągiemCzytaj dalej

Pielgrzymka jest niezwykłym przeżyciem dla osób religijnych

Polska ma kilka obiektów kultu religijnego, jednak tym, który odwiedzany jest najczęściej przez pielgrzymów, jest sanktuarium na Jasnej Górze. Możemy tam zobaczyć przede wszystkim obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, otoczony przez Polaków wielkim kultem. W 2020 roku do sanktuarium dotarło 4 mln 400 tys. pielgrzymów.

Pielgrzymka nie jest jednak jedynie polskim zwyczajem. Najpopularniejszym kierunkiem pielgrzymek w Europie jest Santiago de Compostela w Hiszpanii. Prowadzi tam Szlak św. Jakuba, wiodący z wielu miejsc na całym świecie, oznaczony muszlami. Trasę przechodzą nie tylko osoby religijne, ale również te, które chcą przemyśleć swoje życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Podano możliwy termin ostatecznego pożegnania z maseczkami w przestrzeni publicznej. Wielu się załamie
2. Emeryci mogą być wściekli. Wszyscy Polacy będą dostawali tyle samo?
3. Właśnie wydano ostrzeżenie dla części Polaków. Zacznie się już jutro, złe wieści dla urlopowiczów

Pielgrzymka jest również ważnym elementem religii muzułmańskiej. Każdy wyznawca islamu ma obowiązek choć raz w życiu przejść trasę do Mekki, miejsca narodzin Mahometa. Jest to najświętsze miasto tej religii, a wstęp do niego mają wyłącznie jej wyznawcy. Miasto mieści się na terytorium Arabii Saudyjskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kot urodził się z syndromem wilkołaka. Jego wygląd budzi podziw i przeraża
  2. Detonacja bomby atomowej pod wodą. Niesamowite nagranie w 4K
  3. Strój Oliwii Bieniuk na plaży powala. Wszyscy patrzą na jedną rzecz, fanom zabrakło słów
  4. W sieci pojawiło się zdjęcie Andrzeja Dudy z żoną w lesie. Nie znaliśmy prezydenta od tej strony
  5. Podano najnowsze dane, liczby powalają. 600% wzrostu, Polacy sami się prosili
  6. Ogromny lew podszedł do bezbronnego psa. Wszyscy zamarli, czekając na najgorsze

Źródło: RMF24

Następny artykuł