Pawlikowska opowiedziała o swoich uzależnieniachInstagram.com/ beata.pawlikowska

Beata Pawlikowska zmagała się z uzależnieniami. Fani nie mieli pojęcia, ale wyznała wszystkie grzechy

Pawlikowska podzieliła się życiowymi dramatami. Okazuje się, że zmagała się z uzależnieniami. Z czym musiała walczyć sławna polska podróżniczka?

Pawlikowska to słynna polska podróżniczka i dziennikarka. Znana jako najsłynniejsza podróżująca blondynka na świecie. Jest też autorką książek o swoich podróżach. Były one bestsellerami. To też prezenterka radiowa i telewizyjna. Nie ma wątpliwości, że Beata Pawlikowska to licząca się osobowość w polskich mediach. Okazuje się, że kobieta nie miała łatwego życia i zmagała się z wieloma problemami. Sama przyznała się do licznych nałogów.

Szumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystówSzumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystówCzytaj dalej

Pawlikowska przestała jeść

Podróżniczka przyznała, że wiele lat temu zmagała się z zaburzeniami odżywiania. Wszystko zaczęło się od ogromnej potrzeby schudnięcia. Jak sama mówi, "chciała być płaska". Tak zaczęła się jej anoreksja.

- Kiedy miałam dwadzieścia lat, pewnego dnia postanowiłam, że nie będę wcale jeść. I przestałam! Pozwalałam sobie tylko na picie wody z kranu. Świadomie zadawałam sobie cierpienie. Chciałam się ukarać za to, że jestem beznadziejna. Gdybym zastanowiła się nad tym, co robię, musiałabym przyznać, że to czysta autodestrukcja, która nie może doprowadzić do niczego dobrego - opowiadała.

Sprawa zaszła tak daleko, że Pawlikowskiej groziła nawet śmierć. Lekarz powiedział jej, że z wycięczenia organizmu, zanikają jej organy. Mogła stracić macicę, płuca, wątrobę i serce. To pomogło jej wyjść na prostą. Niestety, na tym nie skończyły się jej problemy z odżywianiem.

Uzależnienie od objadania się

Po wyjściu z anoreksji dziennikarka znalazła pracę w hotelu w Londynie. Tam wpadła w sidła bulimii.

- Obżarstwo - wymioty- obżarstwo - wymioty. Czułam, że jestem niewolnikiem swojego ciała. Osiągnęłam wtedy ostatni stopień zagubienia i zagmatwania własnego życia. Doprowadziła mnie do tego moja słaba wola i wewnętrzna pustka - zdradziła w wywiadzie dla magazynu "Vita".

- Po wielu nieudanych próbach pewnego dnia, gdy chciałam zjeść kolejną porcję słodyczy, posłuchałam głosu rozsądku, który mówił, krzyczał gdzieś w środku mnie: - Nie rób tego! Przecież wcale nie chcesz tego zrobić! Przecież nie jesteś głodna! Nie jedz, bo będziesz czuła do siebie wstręt! - dodała.

Beata zaznacza jednak, że zaburzenia odżywiania to już przeszłość. Teraz prowadzi zdrowy tryb życia i dostarcza sobie odpowiednią ilość kalorii. Jest zdrowa.

Uzależnienie od seksu

Anoreksja i bulimia to nie jedyne zaburzenia z jakimi zmagała się Pawlikowska. Przyznała się, że przez pewien okres czasu była uzależniona od seksu. Potrzebowała bezpieczeństwa i akceptacji. Szukała tego poprzez kontakt fizyczny. Tłumaczyła, że myliła seks z miłością. Wydawało jej się, że jak ktoś uprawia z nią miłość fizyczną, to ją kocha.

- Spotykałam się wtedy z chłopakami tylko po to, żeby pójść z nimi do łóżka - zdradziła "Gali".

Nareszcie szczęśliwa

Beata Pawlikowska przyznała, że wreszcie udało jej się pokochać samą siebie. Zaznaczyła jednak, że niczego nie żałuje, bo wszystko było dla niej lekcją życia. Dzięki wszystkim przebytym tragediom wreszcie może być szczęśliwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Smutna wiadomość z Ameryka Express. Uwielbiana para musiała opuścić program
2. Ponad 200 tys. Polaków otrzyma dodatkowe pieniądze do pensji. Pomocy ma być jednak znacznie więcej

- Byłam kobietą, która siedzi w kącie, byłam nieszczęśliwa, byłam uzależniona od ludzi i substancji. Ale tak nie musi być, wydałam książki, zmieniłam swoje życie. Namawiam wszystkie kobiety, które siedzą w kącie, żeby zrobiły tak samo - powiedziała w przemówieniu po odebraniu "Róży Gali" za książkę "W dżungli podświadomości".

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru
   2. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
   3. Warszawskie zoo ma powody do świętowania. Na świat przyszły cztery małe gepardy
   4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
   5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
   6. Anna Lewandowska nie mogła się powstrzymać. Pokazała zdjęcie śpiącej Laury. Prawdziwy aniołek (FOTO)

Źródło: Plotek.pl

Następny artykuł