Paszport tego pasażera był nie lada zagwozdką dla służb lotniskowych.Fot. Wikipedia.org/Rakoon/CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en (zdjęcie poglądowe)

Zapytali Polaka o paszport na lotnisku. Gdy pokazał dokument, nie wiedzieli, co powiedzieć

Paszport tego pasażera nie jest standardowym dokumentem, na którego podstawie turyści przekroczą granicę. Sprawą zajęły się służby lotniskowe, a sam mężczyzna mógł sprawiać wrażenie, jakby zatrzymał się w czasie.

Paszport z “czasów słusznie minionych” przepustką za Atlantyk? W przypadku tego pasażera amerykańskie służby lotniskowe nie miały większych obiekcji, jednak trudności pojawiły się już w Polsce. Co więcej, mężczyzna nie miał żadnych dokumentów, które mogłyby potwierdzić jego tożsamość. Przeważył akt ślubu.

Porażające zdjęcia z Karpacza. Aż trudno uwierzyć, wywołały burzę w sieciPorażające zdjęcia z Karpacza. Aż trudno uwierzyć, wywołały burzę w sieciCzytaj dalej

Paszport z PRL-u nadal w obiegu

Jak informują dziennikarze Polsat News, do zdarzenia doszło dzisiaj (środa, 29 lipca) na krakowskich Balicach. Służby lotniskowe miały okazję kontrolować niecodziennego pasażera, który wylegitymował się dokumentem z 1992 roku. Jak się okazało, paszport był wydany przez placówkę w Chicago na starym wzorze jeszcze z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej.

Około 70-letni pasażer leciał do Krakowa z Chicago i posiadał paszport amerykański, jednak w świetle nowych przepisów musiał udowodnić, że ma obywatelstwo polskie. W innym przypadku zostałby oddelegowany z powrotem do USA. Bez większego problemu kontrolę przeszła jego małżonka, jednak mężczyzna musiał powoływać się na inne dokumenty. Na szczęście odnaleziono akt ślubu.

Felerny paszport w dobie covidu

Jak podaje redakcja Polsat News, potwierdzenie obywatelstwa było o tyle trudne, że pasażer nie widniał nawet w systemie PESEL. Na szczęście w Urzędzie Stanu Cywilnego odnaleziono akt ślubu, który był wystarczającym dowodem na bycie współmałżonkiem obywatela lub obywatelki RP (co umożliwa wjazd na teren Polski). Jak się okazuje, paszport amerykański stałby się niemałym problemem w dobie covidu.

Dzisiaj grzeje: 1. Podjęto natychmiastową decyzję o zamknięciu. Zagrożenie dla Polaków jest zbyt duże
2. Pilny apel policji z Mrągowa. Doszło do dramatycznego wydarzenia

3. Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie

- W związku z pandemią koronawirusa mamy szczególną sytuację, granicę Polski przekraczać mogą tylko poszczególne grupy osób. Pan, który deklarował, że ma polskie obywatelstwo, miał też paszport amerykański, jednak w myśl obecnych przepisów nie mógł jako obywatel Stanów Zjednoczonych przekroczyć granicy - mówiła cytowana przez Polsat News rzeczniczka Karpackiego Oddziału Straży Granicznej Dorota Kądziołka.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty
  3. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

Źródło: Polsat News

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł