paszporthttps://unsplash.com/@szolkin

Poleciała samolotem na paszporcie syna. Nikt nie zauważył

Paszport jest najważniejszym dokumentem dla każdego podróżnika. Niemożliwym wydaje się użycie dokumentu innej osoby na lotnisku, gdzie kontrole są przeprowadzane w kilku krokach i z użyciem sprzętu cyfrowego. Pewna Brytyjka udowodniła, że można oszukać system.

Paszport, który miała przy sobie Lenesha Riley należał do jej syna. Kobieta nieświadomie zabrała nie ten dokument co trzeba, nie zorientowała się też przed wylotem. Na lotnisku przeszła szereg kontroli, jakie towarzyszą lotom międzykrajowym i wpuszczono ją na pokład samolotu. Żaden z pracowników nie zauważył nic dziwnego w jej dokumencie, zawiódł także sprzęt skanujący dokumenty.

Policjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kratyPolicjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kratyCzytaj dalej

Na lotnisku w Berlinie gdzie wysiadła Brytyjka, okazało się, że nastąpiła pomyłka. Pracownicy lotniska zatrzymali kobietę w celu wyjaśnienia sytuacji. Została wypuszczona dopiero po przesłaniu zdjęć paszportu przez jej krewną i potwierdzeniu swojej tożsamości. Lenesha zaczęła się zastanawiać, jak uda jej się wrócić do Londynu bez własnego dokumentu.

Paszport w drodze

Usługa kurierska kosztowałaby ją 1 tys. funtów i nie miałaby gwarancji, że na czas otrzyma przesyłkę. Jej wizyta w Berlinie miała być bardzo krótka. Riley postanowiła poprosić o pomoc kuzyna, któremu kupiła bilet za 186 funtów. Nie miała pewności, czy ten doleci na czas, było to jednak tańsze rozwiązanie i nieco mniej ryzykowne niż powierzanie dokumentów obcym.

– Panna Riley przeszła pełną kontrolę bezpieczeństwa przed odlotem, jednak dodatkowa kontrola wizualna przeprowadzona przed wejściem na pokład powinna była rozwiązać problem. Badamy, jak mogła udać się z Luton do Berlina z nie swoim dokumentem – oświadczył na łamach "Daily Star" rzecznik linii EasyJet.

Przerażający jest fakt, że coś takiego zdarzyło na lotnisku, a w dodatku w europejskim kraju. Niewystarczająca kontrola w takim miejscu może się przyczynić do przepuszczania osób, za którymi wysłano list gończy lub próbującymi przedostać się przez granicę na cudzym paszporcie. Brytyjka również wyraziła swoje zaniepokojenie faktem, że została przepuszczona, bo będą tacy, którzy zechcą powtórzyć jej wyczyn.

paszport

Fot. facebook.com/lenesha_riley

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Nie żyje ceniona polska artystka. Miała 67 lat, była żoną znanego filmowca
  3. Policjanci ostrzegają. Tak się może skończyć zła pozycja podczas jazdy samochodem
  4. Najmroczniejszy las w całej Polsce. Przez legendy o Wysokim Kamieniu cierpnie skóra
  5. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
  6. Satelity pokazały śnieg na Węgrzech, choć w tym roku jeszcze nie padał. Wyjaśnienie zagadki jest smutne
  7. Słowikowa przerywa milczenie ws. Piotra Woźniaka-Staraka. Nikt się nie spodziewał, ujawniła wszystko

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł