paszportFot. wikimedia.commons/RIA Novosti/zdjęcie poglądowe

Kolejny kraj znosi obowiązek wizowy dla Polaków. Rewelacyjna wiadomość, turyści będą zachwyceni

Paszport jest najważniejszym dokumentem każdego turysty. Wiele krajów ogranicza możliwość wjazdu na swoje terytorium, nakładając obowiązek wykupienia wizy. Od tego roku Polacy i 5 innych narodowości będą mogli polecieć do kolejnego kraju bez konieczności posiadania tego dokumentu.

Paszport wystarczy do tego, by bez przeszkód wypoczywać w turystycznym raju. Już w te wakacje możemy polecieć do tego kraju, nie posiadając wizy. To dobra wiadomość dla wielu Polaków, bo jak się okazuje, w 2019 r. państwo to było drugim, co do popularności, kierunkiem wśród turystów. Wyprzedziła je jedynie Grecja, która od lat trzyma się w czołówce.

42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicąCzytaj dalej

Paszport ze strefy Schengen

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Turcji wydało oświadczenie, w którym informuje o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli 6 krajów.

- Od 2 marca 2020 r. obywatele pięciu państw strefy Schengen: Austrii, Belgii, Holandii, Polski, Hiszpanii oraz obywatele Wielkiej Brytanii zwolnieni będą z obowiązku wizowego. W okresie pół roku (180 dni) obywatele tych krajów będą mogli przebywać na terenie Turcji w celach turystycznych 90 dni bez konieczności zakupu wizy - napisał w oświadczeniu Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji, Hami Aksoy

Turcja chce czerpać większe zyski z turystyki, dlatego otwiera się dla podróżnych z kolejnych krajów. Łatwiejszy dostęp do atrakcji skusi kolejne osoby, które przyjadą i skorzystają z bogatej oferty. Po październikowych podwyżkach cena wizy wyniosła 35 dolarów, czyli ok. 135 złotych. To spora oszczędność dla turystów, którzy wybierają wakacje w tym kraju ze względu na niskie ceny noclegów i różnych atrakcji.

Popularne atrakcje

Wielu turystów wybiera Turcję ze względu na wysokie temperatury, ciepłe morze i niemal zawsze piękną pogodę. W porównaniu z wakacjami w Polsce nad Bałtykiem, ceny wczasów na Bliskim Wschodzie są stosunkowo niskie. Do tego dochodzi ciekawa kultura, jaka rozwinęła się na styku Europy i Azji. Popularne kurorty takie jak Antalya, Side czy Belek, każdego roku przyciągają wielu Polaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmar w Ryanairze został nagrany. Wymioty i modlitwy, żeby horror się skończył
2. Dobre nie musi być nowe. TOP 10 najlepszych używanych aut dla rodziny do 20 tys. zł

Oprócz Riviery Tureckiej często wybieranymi miejscami są Pamukkale i Hierapolis. Niezwykłe formacje skalne utworzone z lśniącego w słońcu wapienia przypominają bajkową scenerię. Na pokryte wodą stopnie można wejść jedynie bez butów, by niczego nie uszkodzić. Ciepła woda przyciąga spragnionych kąpieli turystów, którzy tłumnie przybywają w sezonie letnim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małżeństwo postanowiło się rozstać po 19 latach razem. Po rozwodzie żona dostała od męża list, który wywołał u niej ciarki
  2. Leczniczy napój z chrzanu dezynfekuje i tworzy w organizmie bakteriobójczą twierdzę
  3. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
  4. Po porwaniu przez lawinę, Urubko wysłał niesamowicie smutną wiadomość. Podjął decyzję
  5. Lawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwile
  6. Gwiazdor reprezentacji Polski miał wypadek samochodowy. Nie zagra w Lidze Mistrzów

Źródło: Onet

Następny artykuł