paszport ameryka południowa światFot. Pixabay.com/geralt

Legendarny piłkarz zatrzymany w Paragwaju. Zobaczyli jego paszport i nie mogli uwierzyć

Paszport jest dowodem tożsamości uprawniającym do przebywania za granicą. Znany piłkarz został zatrzymany w Paragwaju, a gdy pokazał swoje dokumenty, wszyscy oniemieli.

Paszport to jeden z najważniejszych dokumentów podróżnika. Będąc w trasie dba się o niego i robi wszystko, by nie zaginął. Czasem jednak mogą wystąpić z nim pewne problemy. Bywa, że nie są one z naszej winy, niektórzy jednak sami proszą się o kłopoty. Dokładnie tak było też w przypadku legendarnego piłkarza.

Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w EuropieWszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w EuropieCzytaj dalej

Fałszywy paszport gwiazdy futbolu

Legendarny piłkarz Ronaldinho został aresztowany w paragwajskim klubie jachtowym w Asuncion. Gdy pokazał swój paszport, nikt nie mógł uwierzyć - okazało się, że legenda sportu ma sfałszowane dokumenty, z którymi przekroczył granicę. Towarzyszył mu brat, który również posługiwał się nieprawdziwym dowodem tożsamości. Przyjechali do kraju w środę z paragwajskimi paszportami wystawionymi na ich nazwiska.

Ronaldinho znany jest przede wszystkim ze swoich perfekcyjnych technicznie sztuczek oraz występów między innymi w Paris Saint-Germain, Barcelonie i Milanie. Jego bramka z rzutu wolnego na mundialu w 2002 roku przeszła do historii, a wraz z reprezentacją Brazylii zdobył mistrzostwo świata. Jest również zdobywcą złotej piłki.

Piłkarz pochodzi z ubogiej dzielnicy Vila Nova w mieście Porto Alegre w południowej Brazylii. Szybko zadebiutował w reprezentacji Brazylii, a w 1999 podczas występu w Copa America zachwycał swoimi umiejętnościami.

W 2001 roku trafił do Paris Saint-Germain, a rok później wystąpił w pamiętnym mundialu, po którym zaczęły starać się o niego największe europejskie kluby. Ostatecznie za 32mln Euro trafił do Barcelony, gdzie szybko stał się największą gwiazdą dzięki niesamowitej technice i finezyjnemu dryblingowi. Z drużyną dwugrotnie zdobył Mistrzostwo Hiszpanii oraz Superpuchar Hiszpanii, a raz triumfował w Lidze Mistrzów.

Dzisiaj grzeje: 1. Wojciech Cejrowski wywołał ogromną burzę w sieci. Zaczął mówić o straconych pieniądzach
2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS

W 2008 przeszedł do Milany, żeby w 2011 na dobre pożegnać się z europejską piłką. Następnie grał w czterech południowoamerykańskich klubach: Flamengo Rio de Janeiro, Atletico Mineiro, Queretaro i na koniec w Fluminense. Po zakończeniu kariery brał udział w meczach charytatywnych i towarzyskich. Dla wielu jest bohaterem i legendą, historia ze sfałszowanymi paszportami jednak z pewnością nie zjedna mu fanów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal na pogrzebie Królikowskiego. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, internauci oburzeni
  2. Robert Makłowicz błaga Polaków o pomoc. Potrzebne są duże pieniądze
  3. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
  4. Jechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedziale
  5. Jezioro Szkieletów skrywa wielką tajemnicę. Gdy woda opada, ujawnia się smutna prawda
  6. Reprezentant Polski na wylocie z klubu. Piłkarz usłyszał propozycję nie do odrzucenia

Źródło: rmf24.pl

Następny artykuł