pasażerFot. Instagram/official_thomas_mitchell

Pudełka "amnestii" na amerykańskich lotniskach. Nikt nie przypuszczał, że turyści zrobią z nimi karygodne rzeczy

Pasażer w czasie kontroli na lotnisku niczego nie ukryje. Dla tych, którym po pobycie w mieście zostały jeszcze rzeczy nielegalne w przestrzeni powietrznej, postawiono pudełka "amnestii". Można w nich wszystko zostawić i nie obawiać się konsekwencji związanych z posiadaniem czegoś nielegalnego.

Pasażer na lotnisku w Chicago ma możliwość pozostawienia kilku rzeczy przed przystąpieniem do kontroli. Skrzynie na produkty z marihuaną ustawiono po to, by przyspieszyć kontrolę i zmniejszyć kolejki. Zauważono, że wiele osób korzysta z tej możliwości, jednak pojawiły się niepokojące sygnały.

Polakowi grozi więzienie. Przywiózł pamiątkę z podróży, która kusi wielu turystówPolakowi grozi więzienie. Przywiózł pamiątkę z podróży, która kusi wielu turystówCzytaj dalej

Lotnisko Chicago Midway nie jest pierwszym, które udostępniło dla podróżnych cannabis amnesty box. Wcześniej tego typu rozwiązanie zastosowano w McCarran International Airport w Las Vegas oraz Colorado Springs Airport w Kolorado. Posiadanie produktów zawierających marihuanę jest legalne w tych miastach, jednak nie można z nimi wsiąść do samolotu, ze względu na prawo federalne. Oczywiście jest to też spowodowane zakazem wywożenia takich rzeczy za granicę.

Pasażer i złodziej

Gdy pracownicy lotniska dostrzegli coś nietypowego w wyglądzie jednego z pudełek, postanowili sprawdzić zapisy z monitoringu. Okazało się, że pewien mężczyzna uszkodził skrzynię, by dostać się do jej zawartości i ją zwyczajnie ukraść. Sprawa została zgłoszona na policję, która rozpoczęła poszukiwania złodzieja.

- Pudełka "amnestii" zostały umieszczone na lotniskach w Chicago, dzięki czemu podróżni mają możliwość pozbycia się używek bez konsekwencji. Manipulowanie nimi lub próba usunięcia czegokolwiek, co znajduje się w środku, jest przestępstwem, a detektywi badają tę sprawę - wyjaśnił Anthony Guglielmi, który jest odpowiedzialny za śledztwo.

Za kilka tygodni pojawią się nowe, antykradzieżowe pudełka i zastąpią tymczasowe, które łatwo uszkodzić. Będą posiadały system uniemożliwiający wyjęcie z nich czegokolwiek, bez posiadania specjalnego klucza. Dzięki temu pasażerowie będą mogli w dalszym ciągu pozbyć się problematyczego bagażu, nie ponosząc żadnych konsekwencji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Nie żyje gwiazda muzyki. Przed śmiercią wysłała wiadomość do rodziny, wyskoczyła z 14 piętra
  3. Objawy refluksu żołądka. Coraz więcej osób ma z nim problem
  4. Najmroczniejszy las w całej Polsce. Przez legendy o Wysokim Kamieniu cierpnie skóra
  5. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
  6. Satelity pokazały śnieg na Węgrzech, choć w tym roku jeszcze nie padał. Wyjaśnienie zagadki jest smutne
  7. Wybuch na południu Polski. Bilans jest fatalny, trwa akcja służb

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł