pasażer kara za bagażScreen/youtube/ForumWiedzy/zdjęcie poglądowe

Pasażer z krakowskiego lotniska zapłaci ogromną karę. Nie można przewozić w bagażu rzeczy, które zapakował

Pasażer samolotu nie może przewozić w swoim bagażu wszystkiego, na co tylko ma ochotę. Trzeba przestrzegać przepisów, które jednak zignorował turysta na krakowskim lotnisku. Teraz będzie musiał za to słono zapłacić.

Pasażer podróżujący samolotem musi przestrzegać wielu restrykcyjnych przepisów. Dotyczą one zarówno rozmiarów bagażu, jak i jego wagi oraz zawartości. Niektórych przedmiotów nie można przewozić w ogóle, inne nadają się jedynie do walizki rejestrowanej, która idzie do luku bagażowego. Od czasu do czasu trafiają się jednak turyści, którzy nie przestrzegają żadnych zasad, a zawartość ich toreb dziwi nawet doświadczonych celników.

Koronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadekKoronawirus na kolejnym kontynencie. Reuters: potwierdzony przypadekCzytaj dalej

Pasażer słono zapłaci za rzeczy, które miał w bagażu

Media obiegły wiadomości o znalezisku, którego celnicy dokonali na lotnisku w Krakowie-Balicach. Turysta będący obywatelem Izraela usiłował wywieźć z kraju 13 pistoletów alarmowych, a wszystkie trzymał w bagażu podręcznym.

Zgodnie z ustaleniami służb, miał on je kupić podczas pobytu na Węgrzech i miały tobym upominki dla niego oraz jego przyjaciół. Po zakupie miał autobusem przyjechać do Krakowa, a z Polski lecieć miał do Tel Awiwu. Broń jest absolutnie zakazana w bagażu, a żeby ją przewieźć, konieczne są specjalne zezwolenia. Mężczyzna tłumaczył, że nic o tym nie wiedział, dlatego nałożona została na niego surowa kara w wysokości 1000 dolarów amerykańskich, czyli około 4000 zł.

Dzisiaj grzeje: 1. Członek załogi samolotu miał koronawirusa. Turyści masowo próbują odwoływać loty
2. Polacy mogą masowo zarobić na koronawirusie. Wystarczy, że masz 22 zł, ale już wkrótce może być za późno

Oprócz nałożonej, wysokiej kary, turysta musiał również pogodzić się z przepadkiem zakupionej broni. Zobligowany został również do pokrycia kosztów całego postępowania. To dowód na to, że przed pakowaniem bagażu warto dokładnie zapoznać się z obowiązującymi przepisami i zabierać jedynie rzeczy, które nie są zabronione.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Twórcy Kuchennych rewolucji chcieli ukryć porażającą prawdę przed widzami. Wszystko się wydało
  2. Bajecznie prosty sposób na gotowanie ziemniaków 4 razy szybciej. Ugotujesz nawet w 5 minut
  3. Polka mieszka w czerwonej strefie we Włoszech. "Straszna panika, radzimy sobie, jak możemy"
  4. LOT ma błyskawiczną ofertę dla turystów. Niewiele czasu, by kupić najtańsze bilety
  5. Nowe biuro podróży na polskim rynku. Turyści mają ogromny powód do radości, kusząca oferta
  6. Robert Kubica o włos od wypadku. Groźny incydent na zakręcie (WIDEO)

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł