pasażer będzie bezpiecznyFot. Unsplash.com/NeONBRAND/zdjęcie poglądowe

Wnętrza samolotów po epidemii mogą wyglądać zupełnie inaczej. Na zdjęciach pokazano, jak, zgłoszono już patent

Pasażer samolotu jest zmuszony do pozostawania z bliskiej odległości osób na sąsiednich fotelach przez całą podróż. By zmniejszyć ryzyko zakażeń, zaleca się blokowanie środkowych foteli, jednak to może być niewystarczające.

Pasażer wsiadający na pokład samolotu po epidemii zastanie wiele zmian. Na razie jedynymi pomysłami zwiększającym bezpieczeństwo w czasie lotu, jest zablokowanie środkowych foteli i noszenie maseczek. Pojawiają się obawy, że na dłuższą metę nie będzie to opłacalne, a dystans może okazać się niewystarczający. Z pomocą przyszła włoska firma Aviointeriors, która specjalizuje się w odważnych projektach samolotów.

Zakaz podróżowania zniesiony. Sąsiad Polski podjął zaskakującą decyzjęZakaz podróżowania zniesiony. Sąsiad Polski podjął zaskakującą decyzjęCzytaj dalej

Pasażer będzie chroniony dzięki przezroczystym ściankom

Pierwszym projektem, który przedstawiono, jest "Glassafe". Zakłada on oddzielenie pasażerów w fotelach przezroczystymi ściankami, które zapewnią bezpieczeństwo. Gotowe elementy miałyby być łatwe w montażu i pasować do każdego fotela, dzięki czemu wystarczy przekształcić samoloty, którymi w tej chwili dysponują przewoźnicy. Konstrukcja przegród umożliwia pasażerom korzystanie ze stolika i kieszeni na plecach poprzedzającego siedzenia.

Drugi projekt - Janus - wymaga całkowitego przebudowania wnętrza samolotów, choć może być bezpieczniejszy od pierwszej wersji. Tutaj oprócz ścianek oddzielających pasażerów pojawia się ogromna zmiana. Środkowe fotele miałyby być skierowane w przeciwną stronę. Dzięki takiemu rozwiązaniu dystans pomiędzy pasażerami byłby dużo większy, a w dodatku ścianki działowe utrudniałyby cyrkulację powietrza pomiędzy siedzeniami. Pojawiły się wątpliwości, czy ustawienie foteli w dwóch kierunkach nie wpłynie negatywnie na ewakuację maszyny, ponieważ pasażerowie mogą być zdezorientowani.

Dzisiaj grzeje: 1.Oszacowano, kiedy otworzą restauracje w Polsce. Podali bardzo bliski termin
2. Nasz sąsiedzki kraj pozwolił już na zagraniczne podróże. Otwiera również siłownie i szkoły jazdy

Włoska firma jest już gotowa do realizacji projektów, jednak poszczególne linie lotnicze muszą dojść do porozumienia z organami regulacyjnymi. Jeśli uzyskają zgodę, będą mogły rozpocząć montowanie dodatkowych elementów i w niedługim czasie udostępnić pasażerom nowe, bezpieczniejsze w kwestii epidemicznej samoloty.

pasażer

pasażer

Fot. projekty firmy Aviointeriors/ facebook.com/Aviointeriors

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: rząd po majówce wprowadzi wielkie zmiany. Wypłynęły pierwsze szczegóły
  2. U niektórych pacjentów koronawirus atakuje układ nerwowy. Opublikowano najnowsze badania
  3. Wenecja opustoszała, a woda w kanale zrobiła się przejrzysta. Dokonano w niej zadziwiającego odkrycia
  4. Gowin przedstawił swój plan. Zakłada wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, ale na krótko
  5. Niesamowita ścieżka w koronach drzew. Znajduje się w Polsce, w jednym z największych miast
  6. Patogwiazda Fame MMA wstawiła zdjęcie tylko dla dorosłych. Jeden szczegół rozbudził wyobraźnię fanów (FOTO)

Następny artykuł