pasażer koronawirus w samolocieFot. Wikipedia.org/Adrian Pingstone/Public domain

Pasażer z koronawirusem w samolocie LOT do Warszawy. Na pokładzie było 200 osób

Pasażer, który przyleciał do Polski samolotem LOT, jest zakażony koronawirusem. W mediach pojawiła się bardzo niepokojąca wiadomość.

Pasażer, który jest zakażony koronawirusem, miał lecieć samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT z Dominikany. Kontrole sanitarne na lotniskach są obecnie bardzo wymagające, lecz chory wszedł na pokład wraz z 200 innymi osobami i dotarł do Polski. Wszyscy turyści zostali poinformowani o jego chorobie i przebywają na domowej kwarantannie.

Kolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we WłoszechKolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we WłoszechCzytaj dalej

Pasażer zakażony koronawirusem na pokładzie samolotu LOT

- Wśród osób, które niedawno wróciły samolotem z Dominikany, faktycznie potwierdzono testem zakażenie. Inspektorat epidemiologiczny z lotniska w Warszawie ustalił listę pasażerów. Wszyscy, którzy mogli mieć kontakt z chorymi, zostali powiadomieni i poinstruowani o dodatkowym zagrożeniu - oświadczyła w rozmowie z Wirtualną Polską rzecznik prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie, Joanna Narożniak.

Rejs miał miejsce 12 marca, a samolot do Warszawy przyleciał z lotniska Punta Cana, jednak wiadomość o tej sytuacji dopiero teraz trafiła do mediów. Nie udało się do tej pory potwierdzić, kiedy doszło do zakażenia - przed podróżą turysty, czy też później. Potwierdzono natomiast, że objawy koronawirusa pokazałay się tuż po powrocie do kraju, niedługo później potwierdzono je również testami.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
2. Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdy

Na Dominikanie do tej pory potwierdzono 245 przypadków koronawirusa. Wszystkie osoby, z którymi przebywał na pokładzie chory pasażer, skierowane zostały na domową kwarantannę. Skontaktowali się z nimi inspektorzy sanepidu, mają obserwować swoje organizmy, a jeśli wystąpią objawy, skierowani mają zostać do szpitali zakaźnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  2. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł