Tajemniczy pasażerfot. pixabay/Suzzan07

Policja próbuje ustalić tożsamość tajemniczego pasażera z pociągu relacji Berlin-Warszawa. Prosi o pomoc

Tajemniczy pasażer podróżował w styczniu pociągiem relacji Berlin-Warszawa. Podczas podróży mężczyzna dziwnie się zachowywał i wzbudzał wielki niepokój. Nie było można nawiązać z nim kontaktu. Na miejsce zostały wezwane służby. Teraz policja próbuje ustalić tożsamość tajemniczego pasażera.

Lubuska policja próbuje ustalić tożsamość tajemniczego pasażera, który podróżował pociągiem w styczniu. Mężczyzna jechał pociągiem relacji Berlin-Warszawa. Według zeznań świadków pasażer bardzo dziwnie się zachowywał. Wzbudzał niepokój wśród innych podróżnych.

Niestety do tej pory nie udało się ustalić jego tożsamości. Bardzo trudno nawiązać z nim kontakt. Tajemniczy pasażer przebywa w szpitalu dla nerwowo chorych, a lubuska policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości podróżnego.

Tajemniczy pasażer relacji Berlin-Warszawa

Według informacji, które udostępniła mediom lubuska policja, wiemy, że 10 stycznia służby zostały wezwane przez obsługę pociągu relacji Berlin-Warszawa. Interwencja dotyczyła bardzo dziwnego zachowania jednego z pasażerów, co zaniepokoiło ekipę pociągu i innych podróżnych.

Z zeznań świadków wynika, że mimo prób nawiązania kontaktu z pasażerem skończyły się one fiaskiem. Mężczyzna nie reagował na żadne komunikaty. Dodatkowo nie miał wykupionego biletu, był bez bagażu i dokumentów.

Polskie lotniska chciały oferować szybkie testy. W Katowicach nie dostali pozwoleniaPolskie lotniska chciały oferować szybkie testy. W Katowicach nie dostali pozwoleniaCzytaj dalej

— Próby nawiązania z nim kontaktu nie powiodły się i tak jest do dziś. By zapewnić mu bezpieczeństwo, został umieszczony w szpitalu, gdzie nadal przebywa. Niestety, cały czas milczy i jest jakby nieobecny — powiedział Marcin Ruciński z komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie na łamach RMF.

Polskie służby robią, co mogą, aby ustalić, kim jest pasażer. Sprawdzone zostały już wszystkie dostępne bazy, lecz bez żądnego efektu. Podróżny nie znajduje się w żadnym systemie osób zaginionych lub poszukiwanych w wyniku poważnego wykroczenia.

Jak wyjaśnił Marcin Ruciński, ustalono, że mężczyzna może posługiwać się w stopniu komunikatywnym kilkoma językami m.in. niemieckim, rosyjskim, łotewskim i ukraińskim. Fakt ten może sugerować, że pasażer jest obcokrajowcem.

— Informacja o tym, że ten człowiek zna kilka języków, pochodzi od jednego z pacjentów szpitala, który poczęstował go papierosem i zamienił z nim kilka słów — podkreślił Ruciński.

Charakterystyka tajemniczego pasażera

Z opisu udostępnionego przez lubuską policję wiadomo, że tajemniczy pasażer z pociągu relacji Berlin-Warszawa ma ok. 40-45 lat, ok. 180 cm wzrosty i 80 kilogramów wagi. Dodatkowo ma niebieskie oczy, ciemne, krótkie i rzadkie włosy, widoczne zakola i brodę. W dniu podróży miał na sobie czarną kurtkę, szary golf, kremowe spodnie i brązowe buty z zamszu.

Tajemniczy pasażer

Tajemniczy pasażer z pociągu relacji Berlin-Warszawa, fot. swiebodzin.policja.gov.pl, Policja

Ponadto służby podały informację o licznych tatuażach na ciele podróżnego. Na karku ma tatuaż, który przedstawia cztery takie same symbole. Na stopie umiejscowiony jest rysunek, który może być kojarzony z tzw. łapaczem snów. A na serdecznym palcu lewej dłoni mężczyzna ma wytatuowany prostokąt. Na zdjęciach widać znacznie więcej tatuaży, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości tajemniczego pasażera.

Tajemniczy pasażer

Tajemniczy pasażer z pociągu relacji Berlin-Warszawa, fot. swiebodzin.policja.gov.pl, Policja

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat mężczyzny na zdjęciu, powinni niezwłocznie przekazać tę wiedzę Komendzie Powiatowej Policji w Świebodzinie pod numerem 47 79 35 211 lub pod numerem alarmowym 112.

Tajemniczy pasażer

Tajemniczy pasażer z pociągu relacji Berlin-Warszawa, fot. swiebodzin.policja.gov.pl, Policja

Niedawno pisaliśmy o zmianach, jakie czekają podróżnych podczas przekraczania granicy z Niemcami. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

źródło: RMF

Następny artykuł