pasażer samolotFot. Pixabay.com/RyanMcGuire

Nigdy nie zmieniaj miejsca w samolocie przed samym startem. Może dojść do nieszczęścia

Pasażer podczas odprawy zwykle dostaje automatycznie przydzielone miejsce lub sam je sobie wybiera. Czasem jednak już po wejściu na pokład okazuje się, że z krzesłem jest coś nie tak. Kusi nas wtedy zamiana lub przesiadka, lepiej jednak nie robić tego przed startem.

Pasażer po zajęciu miejsca w samolocie bardzo często stwierdza, że coś jest z nim jednak nie tak. Czasem nie pasuje nam bliskość okna, innym razem krzesło jest niewygodne lub osoba siedząca obok nie przypadła nam do gustu. W takiej sytuacji rozpoczyna się wielka "gra w krzesełka".

Rozwód w rodzinie królewskiej, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekłaRozwód w rodzinie królewskiej, jest oficjalne potwierdzenie. Królowa jest wściekłaCzytaj dalej

Jeszcze przed startem pośpiesznie zamieniamy się miejscami z innymi pasażerami, zajmujemy miejsca, które zostały wolne i spacerujemy po całym pokładzie w poszukiwaniu krzesła idealnego. Okazuje się jednak, że w żadnym wypadku nie powinniśmy tego robić.

Pasażer nie może zmieniać miejsca przed startem

Federalna Administracja Lotnictwa opublikowała podręcznik, w którym dokładnie wytłumaczone jest, dlaczego pasażerowie nie powinni zmieniać miejsc jeszcze przed startem samolotu z lotniska.

Chodzi przede wszystkim o kwestię rozłożenia wagi, która może stanowić zagrożenie dla startu i doprowadzić do nieszczęścia. Chodzi o to, że przed wzbiciem się w powietrze, konieczne jest zbalansowanie samolotu. Trzeba ustalić środek ciężkości maszyny oraz ustawić specjalny trymer, którego zadaniem jest utrzymywanie prędkości w locie.

Jeśli chcesz - zapytaj

Gdy trymer jest ustawiony nieprawidłowo, może powodować bardzo poważne problemy w czasie startu. Aby zrobić to poprawnie, załoga musi dokładnie wiedzieć, jak usadowione są osoby oraz gdzie są wolne miejsca. Oczywiście zmiana miejsca na siedzenie obok jednej osoby różnicy nie zrobi, ale przesiadka 10 osób z tyłu na przód samolotu może już stwarzać zagrożenie.

Widząc puste miejsca, pasażer powinien zapytać stewardesę, czy jest możliwość przesiadki. Dopiero po otrzymaniu takiej zgody może spokojnie opuścić swoje miejsce i zająć inne. Gdy robimy to sami, wprowadzamy nie tylko niepotrzebny chaos, ale utrudniamy również pracę ludzi, dzięki którym możemy szybko i wygodnie podróżować po świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tata znalazł w telefonie syna zdjęcie, które go zmroziło. Wydał go policji bez wahania
  2. Wczesne objawy raka żołądka. Nigdy ich nie lekceważ
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł