Pasażer z Lublina nagłaśnia sprawę felernego kursu.Fot. Flickr.com/Phil Richards/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/ (zdjęcie poglądowe)

Pasażerowie PKP nie wytrzymują. Po 13 godzinach mają dość

Pasażer podczas kursu z Lubelszczyzny nad morze ma przed sobą niemałe wyzwanie. Brak stanowczej reakcji ze strony PKP przelał czarę goryczy. Klienci z południa apelują o zmiany.

Pasażer jadący z Lublina nad morze musi liczyć się z prawie 13-godzinną podróżą, jednak to nie czas jest głównym zarzutem wobec polityki PKP. Klienci chcą, aby spółka wprowadziła pewne zmiany w organizacji składu linii Lublin-Hel. Jak na razie, przewoźnik "analizuje sprawę".

Nowe zasady wejścia do restauracji. Wielu może być zaskoczonych, nie będzie wyjątkówNowe zasady wejścia do restauracji. Wielu może być zaskoczonych, nie będzie wyjątkówCzytaj dalej

Lubliński pasażer chce spać

Jak informują dziennikarze WP, opierając się na relacjach czytelnika Dziennika Wschodniego, skład PKP z Lublina do Helu musi ulec pewnej zmianie. Pasażer zwraca uwagę na brak kuszetek oraz wagonów sypialnych, które stają się powoli standardem w połączeniach tego typu. Od 9 lipca spółka PKP Intercity wprowadza tego typu rozwiązania w innych kursach dalekobieżnych, ale nie na trasie Lublin-Hel.

Pasażer zwraca uwagę na fakt, iż połączenie Lublin-Hel jest jedynym kursem łączącym region z Bałtykiem. Na 13 godzin jazdy składa się m.in. 60-minutowy postój w Bydgoszczy. Teraz klienci apelują do przewoźnika o dołączenie wagonów sypialnych, lecz - jak na razie - PKP unika jednoznacznych deklaracji. Co ciekawe, wcześniej głośno było o intensywnych kontrolach składów.

Pasażer bez odpowiedzi

Według ustaleń redakcji Wirtualnej Polski, przedstawiciele PKP zwrócili uwagę na problem, który nagłośnił pasażer felernego kursu. Jak na razie wiadomo, że zespół przewoźnika “analizuje sprawę”, lecz nie daje jednoznacznych sygnałów, które sugerowałyby konkretny termin zmian.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2. Zakażony Polak namierzony na rajskiej wyspie. Co się dzieje?

3. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach

- Do pierwszej fazy zostały wytypowane połączenia na podstawie danych historycznych frekwencji w poprzednim sezonie letnim. Są to więc składy obsługujące trasy cieszące się dotychczas największym zainteresowaniem podróżnych. Dobór pociągów warunkowały również względy techniczne związane z obiegiem wagonów - mówiła w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Agnieszka Serbeńska z PKP Intercity.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany dla planujących wesela? Łukasz Szumowski w końcu zabrał głos
  2. Piotr Żyła odniósł się do wiadomości o swoim romansie. Zadrwił z Justyny Żyły i mediów, ale wszyscy mówią o jednym (FOTO)
  3. Mąż Magdaleny Ogórek został oskarżony. Szykuje się gigantyczny skandal
  4. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję
  5. Poważne kłopoty Międzyzdrojów. "Nie możemy dać sobie rady"
  6. Oburzające zachowanie polskich turystów w samolocie. Ręce opadają
  7. Znaleźli autokar pełen siatek. Kiedy otworzyli jedną z nich, pobledli z wrażenia

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł