Paryż weekendPixabay.com/Walkerssk

Weekend w Paryżu? Największe atrakcje, które trzeba zobaczyć

Paryż nie bez powodu nazywany jest miastem zakochanych. Przepiękna architektura, wiele zabytków, piękne widoki oraz romantyczny klimat udziela się każdemu turyście. W połączeniu z pyszną kuchnią oraz wybornymi winami jest to miejsce, w którym spędzić można cudowny, nawet nieco krótki czas.

Paryż potrafi zachwycić nawet wtedy, gdy masz bardzo ograniczony czas. Czasem urlop nie pozwala na wiele, a zwiedzanie ograniczyć trzeba do minimum. Na szczęście miasto to posmakować można również w ciągu jednego weekendu, wszystko jednak trzeba jak najlepiej zaplanować. Czasu jest niewiele, nie trać więc ani chwili i daj się ponieść miastu miłości.

Perła Wielkiej Brytanii potrafi zachwycić. Co zobaczyć w Londynie?Perła Wielkiej Brytanii potrafi zachwycić. Co zobaczyć w Londynie?Czytaj dalej

Jak zaplanować weekend w Paryżu?

Najważniejsza jest odpowiednia organizacja. Warto znaleźć loty zaraz po pracy w piątek, by skorzystać jeszcze z wieczora w tym miejscu i rozpocząć zwiedzanie w sobotę z samego rana. Powrót najlepiej zaplanować na niedzielny wieczór lub popołudnie - im później, tym więcej czasu można zobaczyć w tym fascynującym mieście. Gdy kwestie lotów zostały już ustalone, czas więc poznać sam Paryż.

Wieczór spędzić można na relaksie i chłonięciu całego klimatu, by od sobotniego poranka skupić się na zwiedzaniu. Grzechem byłoby nie zacząć od największej atrakcji - Wieży Eiffla. To centralny punkt miasta. Kolejka na górę potrafi być bardzo długa, a czas jest ograniczony, warto więc pomyśleć nad wejściem schodami na drugie piętro, skąd również cieszyć się można niesamowitym widokiem. Kolejnym plusem tego miejsca jest to, że zaraz obok znajduje się port san Sekwaną. Romantyczny rejs wprawia w dobry humor i wywołuje ochotę na pyszny lunch. Najpopularniejsze restauracje znajdziemy przy głównych ulicach, czasem jednak warto przespacerować się mniej uczęszczanymi chodnikami, by odkryć miejscowy lokal o niesamowitym klimacie. Z pełnymi brzuchami czas na spędzenie reszty południa na Polach Elizejskich oraz pod Łukiem Triumfalnym. Całe popołudnie i wieczór poświęcić warto na podziwianie słynnego Luwru - o ile mamy szczęście i kolejka nie jest przerażająco długa.

Paryż to idealne miejsce na szybki wypad

Drugi dzień w tym mieście również pełen będzie atrakcji i zachwycających chwil. Podobnie jak poprzednio, z rana zobaczyć warto kolejną perłę, z której słynie Paryż - Katedrę Notre Dame, którą niedawno trawił ogromny pożar. Mimo to warto zobaczyć ją na własne oczy, a potem przejechać na kultowy Plac Pigalle. Spacerując po okolicy, zobaczyć można zupełnie nowe, nieco “niegrzeczne” oblicze tego miasta, pełne klubów nocnych i kontrowersyjnych atrakcji. Tam też znajduje się największe zagęszczenie sklepów z pamiątkami.

Doskonałą propozycją na popołudnie jest dostanie się do Bazyliki Sacre-Coeur. Ze wzgórza podziwiać można przepiękną panoramę całego miasta oraz chłonąć ostatnie chwile w mieście miłości. Po powrocie czas niestety na pakowanie oraz powrót do szarej codzienności, jednak mają w pamięci wszystko, czym zaskakuje i zachwyca Paryż.

Następny artykuł