paryż pola elizejskieFot. Pixabay.com/Free-Photos

Wspaniała "rewolucja" w Paryżu. Mieszkańcy i turyści będą zachwyceni

Paryż czekają spore zmiany, które powinny ucieszyć miejscowych, ale także odwiedzających stolicę Francji turystów.

Paryż się zmienia. Władze stolicy Francji przyjęły właśnie projekt nowego wyglądu centrum miasta. Dzięki "ekologicznej rewolucji" w centrum tej europejskiej metropolii zostaną zasadzone nowe drzewa, a także zostanie ograniczona liczba samochodów, które będą mogły przebywać w tej strefie. Mieszkańcy i turyści powinni być zachwyceni.

Skorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahaniaSkorzystała z pół na pół, grając o 75 tys. zł. Każdy turysta odpowiedziałby bez wahaniaCzytaj dalej

Względem przedstawionego prawie rok temu projektu zagospodarowania tej części miasta wprowadzono kilka zmian, jednak główny trzon rewolucji został utrzymany. Paryż ma stać się miastem dużo bardziej ekologicznym, który promował będzie życie w stylu eko, eliminując przy tym emisję spalin.

Paryż bardziej ekologiczny. Wszystko jednak trochę potrwa

Głównym zadaniem projektu było znalezienie rozwiązania na zagospodarowanie na nowo przestrzeni wokół słynnych Pól Elizejskich. Według założeń architektów, z okolicy zostaną usunięte aż cztery pasy ulicy do poruszania się po nich samochodami. W wyniku tych działań, szerokość jezdni zmniejszona zostanie aż o połowę. Zamiast tego powstaną szlaki rowerowe i drogi dla pieszych, a dodatkowo w okolicy zostaną zasadzone nowe drzewa.

Jeżeli chodzi o pierwotne plany architektów, w przyjętym oficjalnie planie zrezygnowano ze stworzenia sztucznej plaży wokół Łuku Triumfalnego. Inną nowością w porównaniu z pierwowzorem ma być zakaz wjazdu dla samochodów w okolice pobliskiego Parku Zgody.

Z wiadomości przekazanych przez urzędników wynika, że przebudowa centrum miasta może trwać nawet przez najbliższe 10 lat. Władze Paryża dodatkowo informują, że przed oficjalnym początkiem prac dojdzie do szeregu konsultacji społecznych. Każdy z mieszkańców na takim spotkaniu będzie miał okazje na zgłoszenie własnego pomysłu zagospodarowania wspólnej przestrzeni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ślub 17-latka i 51-latki odbył się równo 18 lat temu. Tak dziś wyglądają, niesłychane
  2. Szukała pomocy przez dwa lata. Lekarze stwierdzili, że jest zbyt młoda na raka
  3. Młoda Polka zmarła w Chinach. Rodzina błaga o pomoc, sami nie mogą nic zrobić, są bezradni
  4. Pilny apel polskiej policji do turystów. Ogromne oszustwo, wielu zostało już bez pieniędzy
  5. Straszne znalezisko na plaży. Potwór wygląda okropnie, interweniowała policja [FILM]
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

źródło: rmf24.pl

Następny artykuł