Paryż miastem światła i zakochanychFot. unsplash.com/@fabrizioverrecchia

Byliście w Paryżu? Miasto miłości oczarowało miliony turystów

Paryż jest nazywany miastem zakochanych nie bez powodu. Urokliwe uliczki, małe kawiarenki i piękna sceneria zachęcają do długich spacerów z ukochaną osobą. Kilkumilionowe miasto tętni życiem i przyciąga turystów.

Paryż od XVII wieku był jednym z głównych europejskich ośrodków finansów, dyplomacji, handlu, mody, nauki i sztuki. Miasto jest szczególnie znane ze swoich muzeów i zabytków architektury. Luwr był najczęściej odwiedzanym muzeum sztuki na świecie w 2019 r. - odwiedziło go wtedy 9,6 mln osób. Historyczna dzielnica położona wzdłuż Sekwany w centrum Paryża została wpisana na Listę Dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tam m.in. Katedrę Notre Dame, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny na Polach Elizejskich i Bazylikę Sacré-Coeur na wzgórzu Montmartre.

TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicyTVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicyCzytaj dalej

Paryż miastem światła, sztuki i zakochanych

Paryż jest często nazywany „miastem światła” (La Ville Lumière) [18], zarówno ze względu na jego wiodącą rolę w epoce oświecenia, jak i bardziej dosłownie, ponieważ Paryż był jednym z pierwszych dużych miast europejskich, w których zastosowano gazowe oświetlenie uliczne. Paryż od wieków przyciągał artystów z całego świata, którzy przyjeżdżają do miasta, aby się kształcić i szukać inspiracji w ogromnej puli zasobów artystycznych i galerii. W rezultacie Paryż zyskał reputację „Miasta Sztuki”.

Wielu turystów, którzy odwiedzili stolicę Francji, wspomina niesamowitą atmosferę tego miasta. Klimat podobno sprzyja romansom, wszystkim udziela się magia tego miejsca. Jednym z najpopularniejszych miejsc na oświadczyny jest taras widokowy w Wieży Eiffla. Niewiele osób wie, że tuż obok znajduje się sekretny pokój, o którym pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie żyje. Pomagał innym, spotkało go najgorsze
2. Życie Tomasza Komendy zmieni się o 180 stopni. Właśnie przekazał nowinę

Kolejnym krokiem na trasie zakochanych jest słynny już most Pont des Arts. To właśnie tam możemy zobaczyć tysiące kłódek z inicjałami osób, które chcą pozostać razem do końca życia. Zwyczaj nakazuje zamknięcie kłódki na mości i wrzucenie kluczyka do wody. Od tej pory nic i nikt nie może rozdzielić pary. Byliście w Paryżu? Która atrakcja zrobiła na was największe wrażenie?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach
  2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Labrador zaczął ciężko dyszeć. Przeczuwał, że od katastrofy dzielą sekundy. Niewiarygodne nagranie

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł