paryż francja zwiedzaniefot. pixabay.com/Pexels

Niespodziewana decyzja Luwru. Turyści szczęśliwi, inni się boją

Paryż jest popularnym kierunkiem turystycznym nie tylko dla zakochanych, ale również dla miłośników sztuki. Władze muzeum podjęły ważną decyzję, która może wpłynąć na liczbę zwiedzających

Paryż jest znany przede wszystkim z wyjątkowych dzieł architektury i sztuki. Znajduje się tam najsłynniejsze muzeum na świecie, w którym turyści mogą podziwiać prace Leonarda Da Vinci, Michała Anioła czy Eugène'a Delacroix. Od niedzieli jednak Luwr, o którym mowa, był zamknięty dla zwiedzających w obawie przed zakażeniem koronawirusem. Władze muzeum postanowiły jednak zmienić swoją decyzję.

Otwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniOtwierają miasto zamknięte po tragicznej katastrofie jądrowej. Rzut kamieniem od elektrowniCzytaj dalej

Paryż w strefie zagrożenia

W niedzielę, z powodu zagrożenia koronawirusem, została podjęta decyzja o tymczasowym zamknięciu Luwru. Sytuacja nie trwała jednak długo, bo już w środę przed wejściem ponownie ustawiała się kolejka chętnych do zwiedzania.

Przed zamknięciem muzeum, pracownicy zażądali prawa do odstąpienia od pracy w obawie przed zachorowaniem na Covid-19. Boją się o swoje zdrowie i życie. Władze Luwru kierując się zaleceniami francuskich władz medycznych, postanowiły jednak ponownie otworzyć wystawy po kilku dniach. O decyzji placówka poinformowała w komunikacie prasowym oraz w mediach społecznościowych.

Luwr to najczęściej odwiedzane muzeum na świecie. Tylko w 2019 gościł 9,6 mln osób, a w 2018 roku - ponad 10 mln osób, przy czym większość przybyła z zagranicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Wojciech Cejrowski wywołał ogromną burzę w sieci. Zaczął mówić o straconych pieniądzach
2. Seniorzy mają powody do radości. Do ich kieszeni trafią dodatkowe pieniądze z ZUS

Francja jest drugim państwem po Włoszech z potwierdzonymi zachorowaniami na Covid-19. W środę liczba zakażonych wzrosła do 257 osób. Władze szpitali poprosiły swój personel, który miał styczność z chorymi o skrócenie 14-dniowej kwarnatanny i powrót do pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego. Przejmujące sceny, rodzina zaskoczyła wzruszającym do granic możliwości gestem
  2. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej
  3. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
  4. Jechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedziale
  5. Wykolejenie superszybkiego pociągu. 21 osób rannych, akcja helikoptera, porażające wiadomości z Europy
  6. Żona polskiego bramkarza pokazuje swoje wdzięki. Lewandowska i Szczęsna mają konkurencję (FOTO)

Źródło: onet.pl

Następny artykuł