Paryż problemFot. Pixabay.com/Free-Photos

Lepiej nie jedź do Paryża i Marsylii. Francuskie miasta mają okropny, śmierdzący problem

Paryż oraz Marsylia zmagają się z bardzo poważnym, brzydko pachnącym problem. Może on odstraszyć wielu turystów i trudno się temu dziwić.

Paryż jeszcze do niedawna był jedną z najchętniej odwiedzanych stolic w całej Europie. Niestety teraz wraz z Marsylią zmaga się z bardzo nieprzyjemnym problemem. Góry śmierci zalewają ulice i odstraszają wielu przyjezdnych, denerwując również wszystkich mieszkańców.

Ministerstwo Zdrowia zabiera głos. Chodzi o stan Polaków, którzy wrócili z WuhanMinisterstwo Zdrowia zabiera głos. Chodzi o stan Polaków, którzy wrócili z WuhanCzytaj dalej

Problemem z wywozem odpadów pojawił się przez strajk pracowników firm zajmujących się wywożeniem oraz przetwarzaniem śmierci. Sytuacja jest bardzo poważna, a ulice Paryża dalekie teraz są od wymarzonych miejsc na romantyczny spacer.

Paryż oraz Marsylia mają poważny problem

Pracownicy strajkują przeciwko reformie emerytalnej, ale cierpią na tym zarówno mieszkańcy miast, jak i turyści, którzy je odwiedzają. Przepełnione kontenery nie tylko ohydnie wyglądają, ale wydobywa się z nich również obrzydliwy zapach, którego nie da się ignorować.

Akcja protestacyjna trwać ma aż do 7 lutego, a część sortowni wstrzymała prace już 10 dni temu. Skutki tego widać niestety nie tylko w bocznych i ciasnych uliczkach, ale również niedaleko najbardziej lubianych atrakcji, m.in. w pobliżu słynnego Łuku Triumfalnego oraz na alei handlowej Champs-Elysees.

Restauratorzy robią, co tylko mogą

Oprócz turystów i mieszkańców, cierpią również restauratorzy, którzy nie mają już co robić ze stertami odpadów.

- Trzymamy część naszych odpadów w piwnicy, ponieważ kontenery stojące na zewnątrz są już przepełnione. Strajk nie może być kontynuowany - skarży się agencji AFP pracownik restauracji w IX dzielnicy Paryża, Leon Castro. Problemem jest brzydki zapach, który odstrasza nam klientów - mówi jeden z restauratorów, Laurent Zhang, cytowany przez RMF24.

Problem widoczny jest również na ulicach Marsylii. Szacuje się, że tam na ulicach znajduje się już nawet 3 tys. ton odpadów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama włożyła najmłodsza córeczkę do piekarnika i włączyła go. Do sieci wyciekły zdjęcia
  2. Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważ
  3. Na pokład Ryanaira wejdzie jeszcze więcej pasażerów. Będzie ciasno, turyści dostaną białej gorączki
  4. Serce pęka, straszne sceny na Bliskim Wschodzie. Rozwścieczony tłum nie miał litości dla bezbronnej kobiety
  5. 50 lat temu powstało miasto, w którym doszło do strasznej katastrofy. Dziś nadal wielu boi się tam jechać
  6. Minister zdrowia ujawnia kto w Polsce zachoruje na koronawirusa. Niepokojące słowa

Źródło: RMF24

Następny artykuł