parking pod morskim okiemFot. Wikimedia.org/Jozef Kotulič/Commons:GNU Free Documentation License, version 1.2

Wielkie zmiany pod Morskim Okiem. Turyści mogą mieć ogromne problemy

Parking na początku szlaku do Morskiego Oka wprowadził bardzo poważne zmiany, które mogą sprawić ogromne problemy wielu turystom. Warto zapoznać się ze szczegółami przed wyjazdem na urlop.

Parking znajdujący się na Palenicy Białczanskiej jest jednym z najbardziej obleganych w całym regionie. Szlak turystyczny do Morskiego Oka rozpoczyna się dokładnie w tym miejscu, więc jak można się domyślić, są tam prawdziwe tłumy. Zarządzający tym miejscem robią wszystko, by uporać się z tłumem, wprowadzono z tego powodu poważne zmiany, które mogą przysporzyć wielu turystom wielu problemów.

Znoszą kwarantannę dla Polaków. Najnowsza decyzja, w końcu dobra wiadomośćZnoszą kwarantannę dla Polaków. Najnowsza decyzja, w końcu dobra wiadomośćCzytaj dalej

Parking na Palenicy Białczańskiej wprowadził zmiany

Tatrzański Park Narodowy podjął przełomową decyzję - zupełnie zrezygnowano z tradycyjnej sprzedaży biletów, tak jak można to było zrobić do tej pory. Okazuje się, że miejsce dla samochodu na parkingu na Palenicy Białczańskiej będzie można wykupić od teraz jedynie online.

- Teraz robimy kolejny krok. Wszystkie miejsca parkingowe na Palenicy Białczańskiej będziemy sprzedawać poprzez internet. Na razie sprzedaż tradycyjna będzie możliwa na parkingu na Łysej Polanie - cytuje dyrektora TPN, Szymona Ziobrowskiego, Dziennik Polski.

Aby zaparkować na Palenicy, bilety trzeba kupić przez aplikację na telefony lub stronę internetową. Warunkiem jest, że trzeba to zrobić do godziny 22:00 dnia poprzedzającego przyjazd. Dla wielu turystów zarówno ograniczenie czasowe jak i konieczność skorzystania z zakupów online może być poważnym problemem. Osoby starsze często nie radzą sobie sprawnie z obsługą internetu, jednak dyrektor TPN zapewnia, że zmiany wyjdą na dobre turystom.

- Zależy nam na usprawnieniu początkowego etapu tatrzańskiej wycieczki. Ten model sprzedaży będziemy rozwijać. Liczymy również na stopniowe wyeliminowanie korków i chaosu komunikacyjnego w tym rejonie - mówi Dziennikowi Polskiemu Ziobrowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Prawdziwi turyści oburzeni. Na szlaku mężczyzna robił okropne rzeczy, zero wstydu
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

To nie jedyna zmiana, która wprowadzana jest na Morskim Oku. Już wkrótce droga zostanie zamknięta, o czym pisaliśmy niedawno. Turyści również muszą przygotować się na wprowadzane liczne środki ostrożności, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: Dziennik Polski

Następny artykuł