Park rozrywki na południu w czerwonej strefie.Fot. Wikipedia.org/tawa/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Popularny park rozrywki trafił do czerwonej strefy. Sytuacja jest przytłaczająca

Park rozrywki, który uchodził za jeden z najpopularniejszych punktów na mapie turystycznej regionu, formalnie zostanie objęty dodatkowymi obostrzeniami sanitarnymi. Na ostatnie zarządzenia Ministerstwa Zdrowia, administracja obiektu zareagowała kontrowersyjną odezwą do władz centralnych.

Park rozrywki w województwie małopolskim może nie zachęcać do tłumnych odwiedzin. Ostatnia aktualizacja resortowego spisu powiatów i miast tzw. żółtych i czerwonych stref objęła popularne obiekty turystyczne na południu kraju. Zarząd kompleksu krytykuje decyzję władz. Niektórzy turyści już teraz powinni zmienić swoje plany wakacyjne.

Prawie połowa Polski o krok od strefy czerwonej. Ostrzeżenia są bardzo poważnePrawie połowa Polski o krok od strefy czerwonej. Ostrzeżenia są bardzo poważneCzytaj dalej

Park rozrywki na południu zamknięty. Powód? Czerwona strefa

Jak podają dziennikarze RMF24, park rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju (województwo małopolskie, powiat nowotarski) decyzją władz został tymczasowo zamknięty. Według ustaleń krajowych mediów administracja obiektu postanowiła zwolnić “kilkadziesiąt osób”. Teraz zarząd parku zarzuca władzom rzekomą niesprawiedliwość wobec branży w świetle przepisów czerwonej strefy.

Czerwona strefa przewiduje przepisy, które m.in. zakazują działalności wesołych miasteczek, czy parków rekreacyjnych. Tym samym park rozrywki w Rabce-Zdroju musiał zostać zamknięty w świetle nowego zarządzenia MZ-u, jednak taki stan rzeczy nie odpowiada przede wszystkim władzom kompleksu. Administracja wystosowała głośną odezwę do rządu w Warszawie, ponieważ zdaniem przedstawicieli parku - zasady mają naruszać prawa przedsiębiorców sektora.

Przedsiębiorcy chcą zmian. Park rozrywki kością niezgody w rozmowach z rządem

Park rozrywki w Rabce-Zdroju za sprawą położenia w powiecie nowotarskim, który został włączony do strefy czerwonej, tymczasowo nie może przyjmować gości. Tymczasem, kina, kluby fitness, czy baseny nadal są w stanie prowadzić swoją działalność, pomimo obecności w obszarze najwyższego ryzyka epidemiologicznego. Zdaniem władz Rabkolandu, taki stan rzeczy godzi w “zasadę proporcjonalności i konstytucyjnej równości”.

Dzisiaj grzeje: 1. Niepokojące odkrycie naukowców. Codziennie miliony Polaków nieświadomie się trują
2. Niewyobrażalna tragedia na polskiej plaży. Niestety, nic nie dało się zrobić
3. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Jak deklaruje właściciel obiektu, Piotr Wiecha, małopolski park rozrywki nie odnotował żadnego przypadku zachorowania na COVID-19. W czwartek (20 sierpnia) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał, że na zaktualizowanej liście stref czerwonych znajduje się powiat tatrzański, pszczyński, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, jarosławski, radziejowski, a także miasta - Biała Podlaska, Ruda Śląska i Żory.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w drużynie reprezentantów Polski. Mamy pilne informacje z Włoch, złe wiadomości
  2. Ważne informacje tuż przed weekendem. Klienci PKO BP powinni się przygotować
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Dlaczego psy liżą ludzi? Nie każdy zna prawdziwe powody

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł