park of poland zamkniętyScreen/youtube/Andrzej Łapinski

Suntago Park of Poland podjął ostateczną decyzję. Duże zagrożenie chorobą

Park od Poland jeszcze niedawno wystosował wiadomość, że nie planuje zamknięcia w związku z koronawirusem. Teraz jednak decyzja ta się zmieniła, a Suntago będzie nieczynny.

Park of Poland jest jedną z najpopularniejszych atrakcji naszego kraju w ostatnich tygodniach. W dniu oficjalnego otwarcia pojawiły się tam prawdziwe tłumy, które mogły przekonać się, na jak wiele różnorodnych sposobów można tam spędzić czas. Niestety turyści nie mieli okazji zbyt długo cieszyć się tym wyjątkowym miejscem, bo od 13 marca obiekt zostaje zamknięty w związku z zagrożeniem szalejącym w Europie koronawirusem.

Pilnie poszukiwani pasażerowie Ryanaira. Lecieli do Polski z osobą zakażoną, wielkie niebezpieczeństwoPilnie poszukiwani pasażerowie Ryanaira. Lecieli do Polski z osobą zakażoną, wielkie niebezpieczeństwoCzytaj dalej

Park of Poland nieczynny przez koronawirusa

Jak czytamy w oświadczeniu, Suntago Park of Poland będzie nieczynny od 13 do 25 marca, lecz niewykluczone, że termin ponownego otwarcia ulegnie zmianie. Władze bardzo długo wstrzymywały się z decyzją, jednak w czwartek o 21:30 wystosowano oficjalną wiadomość.

- Na skutek decyzji wydanych przez właściwe władze państwowe i lokalne, w tym w szczególności w związku z zapowiedzią wydania rozporządzenia o ustanowieniu stanu zagrożenia epidemiologicznego na całym terytorium Polski informujemy, że park wodny Suntago będzie zamknięty od 13 marca do 25 marca 2020 r. - cytuje komunikat Dziennik Zachodni.

Właściciele atrakcji zapewniają, że zostanie ona ponownie otwarta tak szybko, jak będzie to tylko możliwe. Ostateczna decyzja ma być zgodna z decyzjami odpowiednich władz.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat TPN dla turystów. Wszystko zamknięte, choroba z Chin szaleje
2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA

Wszyscy turyści, którzy mają już wykupione rezerwacje, nie muszą się martwić. Klienci w mediach społecznościowych informują się w komentarzach, że terminy bez problemu są zmieniane na inne. Wiadomość tę potwierdził oficjalnie również Park of Poland.

- Wszyscy goście, którzy posiadają bilety wstępu do Suntago w okresie jego zamknięcia, będą mieli możliwość zmiany rezerwacji pobytu na inny, dogodny dla nich termin po ponownym otwarciu parku lub zwrot biletu - możemy przeczytać w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień
  2. Właśnie teraz kapusta pekińska jest na wagę złota. Powinno się ją jeść na potęgę
  3. Kolejne loty z Polski anulowane. Seria pilnych działań LOT
  4. Imprezy masowe w Polsce zabronione. Największe wydarzenie turystyczne w kraju odwołane
  5. 42 osoby nie żyją, chciały ratować się przed chorobą z Chin. Tragedia za granicą
  6. Koniec sezonu skoków narciarskich. Zapadła oficjalna decyzja federacji

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykuł