Babiogórski Park NarodowyFot. facebook.com/ Babiogórski Park Narodowy

Polski Park Narodowy zostaje zamknięty. Ostatnio były tam tłumy turystów

Park Narodowy musi zamknąć szlaki, by powstrzymać turystów, którzy tłumnie ruszyli na wycieczki. Nieodpowiedzialne zachowanie tych osób zasmuciło władze parku i zmusiło do podjęcia radykalnych kroków.

Park Narodowy obejmujący ochroną obszar masywu Babiej Góry jest bardzo popularny w sezonie letnim. Niedawno okazało się, że również w czasie epidemii przyciąga wiele osób. Pomimo zaleceń premiera, by pozostać w domach i nie zbliżać się do nikogo na ulicy, znalazła się duża grupa osób, które koniecznie chciały wyjść na spacer.

Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważnaNowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Park Narodowy zamknie szlaki

Świeże powietrze i ruch z pewnością wpływają korzystnie na zdrowie i wzmocnienie odporności organizmu, jednak przebywanie pośród nieznanych nam osób może być niebezpieczne. Babiogórski Park Narodowy zamieścił oświadczenie na swoim profilu na portalu społecznościowym. Informuje w nim, że przebywanie na świeżym powietrzu przynosi wiele korzyści, lecz ze względu na stan zagrożenia epidemicznego nie jest wskazane. Na szlakach gromadzi się kilkadziesiąt osób w jednym miejscu, co sprzyja rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Jedyną możliwą decyzją było wprowadzenie zakazu wchodzenia na szlaki, by zapobiegać wzajemnemu narażaniu się chorobę. Władze parku przyznają, że było to dla nich trudne, jednak liczą na powrót turystów, gdy tylko będzie to możliwe. Biabiogórski P.N. pozostanie zamknięty od 25 marca do odwołania.

- Mamy nadzieję, że już niebawem sytuacja wróci do normy, a wtedy z przyjemnością zaprosimy Państwa do wspólnego podziwiania piękna Królowej Beskidów - możemy przeczytać na stronie.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne zachowanie turystów, zignorowali wszelkie zasady. "Wszyscy mamy koronawirusa na-na-na"
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Od środy zostaną wprowadzone w życie kolejne zmiany dotyczące poruszania się na terenie Polski. Możliwość wyjścia z domu będziemy mieli wyłącznie w celu załatwienia pilnych potrzeb, takich jak zrobienie zakupów czy pójście do pracy lub lekarza. W takim wypadku wybranie się na wycieczkę do Parku Narodowego może być dodatkowo karane. Zachowajmy zdrowe podejście do sytuacji i zostańmy w domach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

Źródło: Onet

Następny artykuł