Park Narodowy YosemiteFot. unsplash.com/@anik3t

Ludzie siedzą w domach. Na filmie pokazali, jak niesamowicie zmienił się Park Narodowy

Park Narodowy został stworzony po to, by chronić najcenniejsze obszary i zachować ich naturalny wygląd. Wprowadzane są jednak pewne zmiany, by ułatwić turystom dostęp do najpiękniejszych zakątków. Obecność ludzi wpływa na zachowania zwierząt i występowanie roślin, co najlepiej widać po zamknięciu parku.

Park Narodowy Yosemite w Stanach Zjednoczonych położony jest w środkowej Kaliforni. Powstał, by uchronić cenne tereny przed poszukiwaczami złota, którzy nie zważali na piękno przyrody. W Dolinie Yosemite i górach Sierra Nevada występuje aż 160 gatunków zagrożonych wyginięciem. Park jest najbardziej znany ze względu na granitowe urwiska, wodospady, czyste potoki i skupiska mamutowców olbrzymich (sekwoi).

W końcu przekazała wieści, na które czekał cały ogarnięty epidemią kraj. Już za parę dni zniosą część zakazówW końcu przekazała wieści, na które czekał cały ogarnięty epidemią kraj. Już za parę dni zniosą część zakazówCzytaj dalej

Park Narodowy skorzysta na nieobecności turystów

W USA rezerwaty przyrody są oblegane przez turystów niemal każdego dnia. Z powodu epidemii koronawirusa, przepełnione zwykle szlaki nagle opustoszały. Na oficjalnym profilu Yosemite National Park pojawił się wpis wraz z krótkim filmem. Widać na nim, jak przyroda się odradza, a zwierzętwa swobodnie spacerują po okolicy.

- Choć w ostatnich tygodniach wiele zmieniło się dla ludzi, to miło widzieć, że natura ma się dobrze. Wydaje się, że wiosna powoli wkrada się do doliny, a słońce wreszcie wschodzi po tygodniach opadów deszczu i śniegu. Wodospady stopniowo nabierają rozpędu, a przyroda staje się bardziej aktywna. Widocznie lubi mieć park tylko dla siebie – czytamy w opisie pod nagraniem video.

Dzisiaj grzeje: 1. Polski przewoźnik zwolnił wszystkich pracowników. Gigantyczny kryzys, bolesny cios
2. Prezydent z ważnym apelem do Polaków. Jedna rzecz może uratować nasze finanse i pomóc przetrwać kryzys

Na filmie rzeczywiście widać, jak zwierzęta z pełną swobodą przechadzają się po zatłoczonych zwykle szlakach. Nic ani nikt nie przeszkadza im w codziennym życiu, które nabrało teraz kolorów. Brak turystów pozytywnie wpływa na naturę w każdym zakątku świata. Również w Polsce strażnicy z parków narodowych mówią o dużych zmianach, jakie zaszły od czasu wprowadzenia zakazu wstępu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pod osłoną nocy zmieniono nagle rozporządzenie ws. obostrzeń. Nie wszyscy będą zadowoleni
  2. Prezydent UFC postanowił zorganizować nam Mortal Kombat na żywo
  3. Genialna wiadomość z Wuhan w Chinach. Dzień, jakiego nie było od grudnia
  4. Rząd chce dać turystom bony na 1000 zł na wycieczki. Podano szczegóły
  5. Pilna interwencja WHO u sąsiadów Polski. Eksperci rozpoczynają misję, apelują o zmiany
  6. Poznaliśmy ostatniego rywala w karierze Marcina Najmana! To będzie prawdziwa patologia

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł