paragon za kebabaWikimedia KoS Public Domain

Kupił nad polskim morzem kebaba. Chciał zjeść tanio, nie mógł uwierzyć w paragon

Paragon nadesłany przez jednego z internautów może wywołać szok. Paweł już wiele razy słyszał o tym, ile można zapłacić nad morzem za zwykły smażony filet ryby, dlatego postanowił unikać smażalni. W związku z tym zdecydował się na popularny fast food, jakim jest kebab. Chociaż chciał zjeść tanio, bardzo się rozczarował.

Paragon, który otrzymał Paweł, prawdopodobnie wyląduje w zbiorze niechcianych pamiątek z wakacji. Spędzając czas nad morzem, chciał zaspokoić głód w jednej z knajp. Wcześniej jednak już kilka razy natknął się na alarmujące wpisy inernautów, którzy ostrzegają przez naciągaczami i kosmicznymi cenami - zwłaszcza w smażalniach ryb. Dlatego Paweł wybrał jedno z najpopularniejszych dań typu fast food w Polsce i zamówił kebaba. Sprawdźcie, jak skończyła się ta historia. Relacja pojawiła się na portalu Wirtualna Polska.

Polacy w centrum dramatu. Polacy w centrum dramatu. "Czerwona strefa" przykuła uwagę świata, porażające wiadomości docierają z WłochCzytaj dalej

Paweł miał nadzieję, że paragon, który otrzyma, nie wywoła na jego twarzy kwaśnej miny i - co najważniejsze - nie uszczupli drastycznie jego portfela. Wszystko wskazywałoby na to, że kebab nad morzem będzie zdecydowanie tańszą alternatywą i często niegorszą w smaku od przeciętnego smażonego filetu rybnego. Zresztą ryby i owoce morza również mogą wreszcie się znudzić.

Paragon za jeden z droższych kebabów, jakie jadł Paweł

Jednak paragon, jaki po złożeniu zamówienia otrzymał Paweł, również niezbyt mu się spodobał. Za zestaw kebaba z colą mężczyzna zapłacił niemal 30 złotych, co jego zdaniem jest przesadą. Paweł wybrał fryto-kebaba, ponieważ dotychczas nie próbował jeszcze wersji, w której w bułce zamiast surówki pojawiają się frytki. Za sam fast food internauta zapłacił 20 złotych, jednak postanowił kupić jeszcze colę, która kosztowała 8 złotych. Jak podkreślił Paweł, nie była to najdroższa opcja. W menu znajdował się także kebab podawany na talerzu w cenie 25 złotych.

- Wypoczywając nad morzem, trudno codziennie jeść ryby. Ceny w tym roku są po prostu kosmiczne - słowa Pawła cytuje portal Wirtualna Polska

- Postanowiłem sprawdzić, czy w innych barach w okolicy ceny są podobne. Okazało się, że są wręcz identyczne. W pobliżu jest kilka takich restauracji, wszędzie ceny zaczynają się od 17 zł. To znacznie więcej niż nawet w dużych miastach, gdzie zazwyczaj i tak jest bardzo drogo - dodaje.

- Jednak nie można na pewno powiedzieć, że jest tani. Niemal 30 zł za taki fast food? W dużym mieście nikt by tyle nie zapłacił - kończy Paweł.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarnią
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Paragon, jaki otrzymał Paweł, nie jest wyjątkiem. Jak informuje Wirtualna Polska, popularny fast food w Rewalu jest dużo droższy niż choćby w oddalonym o ok. 100 km Szczecinie. Podawane tam dania kuchni tureckiej zaczynają się od 13 złotych. Kebab można uznać za tańszą, ale na pewno nie tanią alternatywę dla ryb. Taki obiad dla całej rodziny nadal prawdopodobnie wynosiłby około 100 złotych. Wielu internautów zgodnie komentuje, że nad morzem jest coraz drożej. W jednym z naszych artykułów pisaliśmy również o paragonie, który turyści otrzymali w Ustce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł