Paprykarz szczeciński. Lubicie go?wikimedia.commons/ Kpalion/ CC BY-SA 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Lubicie paprykarz szczeciński? 3/4 turystów zawsze zabiera go w podróż, by zrobić szybkie kanapki

Paprykarz szczeciński to potrawa, która zabierana jest w podróż przez wielu turystów. Jest uwielbiana, jako składnik to kanapek. Składa się z ryby, ryżu cebuli, i pomidorów. Nie brakuje w nim także przypraw. Lubicie go jeść?

Paprykarz szczeciński jest został opracowany w połowie lat 60. XX w. przez pracowników laboratorium PPDiUR Gryf ze Szczecina. Zrobiono to Szczecina na zlecenie szefa produkcji Wojciecha Jakackiego. Do dzisiaj jest bardzo popularny. Kupujecie ten produkt?

Premier wydał oświadczenie, wracają restrykcje dot. pubów i restauracji. Porażające informacje z zagranicyPremier wydał oświadczenie, wracają restrykcje dot. pubów i restauracji. Porażające informacje z zagranicyCzytaj dalej

Paprykarz szczeciński. Historia

Paprykarz szczeciński wzorowany był na afrykańskiej potrawie czop-czop. Kosztowali ją technolodzy z polskich statków do połowów dalekomorskich. Było to na początku lag 60. XX wieku podczas pobytu u wybrzeży Afryki. W czasach kryzysu paprykarz często nie spełniał wymogu pierwotnej normy zawartości 50% mięsa rybiego.

Często dodawano tam takie odpady jak łuski, fragmenty płetw, ości, głowy i kręgosłupy rybie. Zastępywano także ryż kaszą pęczak. Dopiero po wyjściu z kryzysu jakość tego produktu poprawiła się. Od wielu lat jest uwielbiana przez Polaków, którzy wykorzystują go jako alternatywę dla wędlin. Uwielbiają go także turyści, którzy często zabierają jedzenie w puszkach. Paprykarz szczeciński jest idealny na kanapki.

Dzisiaj grzeje: 1. Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicą
2. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typu
3. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu

W lipcu 2010 roku Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego zwrócił się do Ministerstwa Rolnictwa, aby wpisać paprykarz szczeciński na listę produktów tradycyjnych. Odpowiedź była pozytywna i produkt został wpisany na listę 22 grudnia 2010 roku. A wy lubicie to danie? Odpowiedzcie w komentarzach na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupił fermę i przeprowadził się na nią z żoną i córeczkami. Właściciel zginął od 7 strzałów, rusza proces
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Tata zrobił córeczce zdjęcie na łódce. Dopiero później zobaczył piorunujący szczegół, włosy stają dęba
  4. Skandal w turystycznym mieście na zachodzie Polski. Ręce opadają. Jest nagranie
  5. Leciała samolotem i nagle poczuła silny ból. Na pokładzie rozpoczęła się akcja. Finału nikt się nie spodziewał
  6. Ustawiali kamery w lasach, aby nagrać dzikie zwierzęta. Nie spodziewali się

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł