papież Franciszek zwrócił się do PolakówFot. wikimedia.commons/ Jeffrey Bruno/ CC BY-SA 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.pl

Papież Franciszek zwrócił się do Polaków. Niespodziewane słowa Głowy Kościoła

Papież Franciszek udzielił kolejnej audiencji bez udziału wiernych. Nie zapomniał zwrócić się do wszystkich narodów, które są teraz w kryzysie. Ciepłe słowa skierował do Polaków, życząc im m.in. udanych wakacji.

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie wiele mówił o królu Dawidzie. To, co zwróciło naszą szczególną uwagę, to serdeczne życzenia skierowane do Polaków. Pomimo pandemii powinniśmy się cieszyć z wakacji i dbać o relacje z najbliższymi. Wierni nie mogli być obecni, lecz transmisję można było zobaczyć w mediach.

Zakażonych nad morzem jest jeszcze więcej, niż myśleli. Zakończyli testy w RewaluZakażonych nad morzem jest jeszcze więcej, niż myśleli. Zakończyli testy w RewaluCzytaj dalej

Papież Franciszek złożył nam życzenia

- Drodzy bracia i siostry, wchodzimy w okres wakacji. Pomimo wszystkich środków bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem zakażenia koronawirusem niech to będzie spokojny czas odpoczynku, korzystania z piękna natury i umacniania więzi z ludźmi i z Bogiem - powiedział papież, zwracając się do Polaków.

O królu Dawidzie papież mówił w katechezie wygłoszonej w bibliotece Pałacu Apostolskiego. Zwrócił uwagę, że był on "świętym i grzesznikiem, prześladowanym i prześladowcą, ofiarą i oprawcą". Przy tak skomplikowanej osobowości miał poetycką duszę.

- Idąc za przykładem Dawida, módlmy się do Pana w chwilach dobrych i złych, i chwalmy go za każdą łaskę, jaką otrzymujemy z Jego serca pełnego miłości dla nas. Jego błogosławieństwo niech wam zawsze towarzyszy - wygłosił papież Franciszek.

Dzisiaj grzeje: 1. Przywracają kwarantannę, sytuacja jest zła, nie było wyjścia. Media obiegły porażające doniesienia z Chorwacji
2. Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emerytury

Głowa Kościoła Katolickiego jest myślami z mieszkańcami Meksyku. We wtorek miało tam miejsce silne trzęsienie ziemi, które spowodowało wiele szkód. Papież modli się za osoby poszkodowane, które zmagają się nie tylko z żywiołem, ale też epidemią koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Był członkiem legendarnej ekipy
  2. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Podpuścili psa, aby wsiadł do pociągu. Przestraszone zwierzę nie wiedziało, gdzie się znajduje

Źródło: Interia

Następny artykuł