papież dostał prezentFot. wikimedia.commons/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

Wiemy, jaki prezent otrzymał papież Franciszek od Andrzeja Dudy. Symboliczny gest

Papież Franciszek gościł prezydenta Andrzeja Dudę przy okazji jego podróży służbowej do Rzymu. Wiemy, jaki prezent od niego otrzymał. To symboliczny gest, w związku z wyjątkową rocznicą.

Papież Franciszek przyjął pierwszą wizytę głowy państwa od czasu lockdownu w marcu. Andrzej Duda może czuć się z tego powodu wyróżniony. Nasz prezydent odbył już ważne spotkania w Rzymie, odwiedził także Polski Cmentarz Wojenny na Monte Casino, a w piątek rozmawiał z papieżem o bieżących sprawach w Polsce i na świecie.

Polski turysta trafił do szpitala po wizycie w jednej z rzymskich atrakcji. Jego stan jest ciężkiPolski turysta trafił do szpitala po wizycie w jednej z rzymskich atrakcji. Jego stan jest ciężkiCzytaj dalej

Papież otrzymał obraz

Z okazji wizyty za Spiżową Bramą, Andrzej Duda przygotował drobny podarek dla głowy Kościoła katolickiego. Jak podaje Radio Zet, przywiózł z Polski kopię wizerunku Matki Boskiej Łaskawej, patronki Warszawy. Spotkanie odbyło się w towarzystwie sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kardynałem Pietro Parolinem w bibliotece w Pałacu Apostolskim.

- Jego Świątobliwość Papież Franciszek podkreśla, że pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach. Rozmawialiśmy o tym, jak każdy człowiek, w ramach swoich możliwości, może starać się postępować tak, by zawsze i wszędzie dążyć do pokoju. Ta myśl przyświeca też moim decyzjom - napisał Andrzej Duda na Twitterze.

Pozostałe tematy rozmów z papieżem dotyczyły m.in. kwestii związanych z przyszłością UE, problemów ubogich oraz programów społecznych działających w Polsce. "Ojciec święty zwrócił uwagę na to, że prowadziliśmy w ostatnich latach bardzo skuteczną politykę dla rodziny" - relacjonował prezydent w rozmowie z dziennikarzami.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Tadeusz Rydzyk zadzwonił do Jarosława Kaczyńskiego. Duchowny zdradził treść rozmowy
3. Klamka zapadła. Podjęli decyzję. Koniec z noszeniem maseczek. Wiadomości z Europy

W tym roku obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, a także 40. rocznicę założenia Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego +Solidarność+. Prezydent wraz z małżonką wzięli udział w mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dlaczego koty chodzą po aucie? Wszystko na temat upartych mruczków
  2. Dlaczego warto mieć wagę elektroniczną? Biedronka oszukała klientów, wszystko nagrali i ujawnili
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł