Papież Franciszek zaskoczyłANDREAS SOLARO/AFP/East News

Sytuacja, jakiej świat jeszcze nigdy nie widział. Papież publicznie zaskoczył wszystkich

Papież Franciszek po raz kolejny budzi kontrowersje. Tym razem ma to związek z pandemią koronawirusa. Głowa Kościoła przyjechała na spotkanie z wiernymi i zaapelowała o niezwykle ważną rzecz. Co zrobił papież?

Papież Franciszek postanowił pojawić się osobiście na środowej audiencji. Przez sześć miesięcy była ona transmitowana z prywatnej biblioteki. Teraz głowa Kościoła postanowiła przemówić w obecności wiernych. Na miejscu było 500 osób. Kiedy papież przyjechał, zaskoczył wszystkich.

Tragedia, nie żyją. Czarna środa dla jednego regionu PolskiTragedia, nie żyją. Czarna środa dla jednego regionu PolskiCzytaj dalej

Papież zaskoczył na spotkaniu z wiernymi

Na nagraniach widać, jak papież w drodze na audiencję ma założoną maseczkę. To pierwszy raz w historii, gdy Głowa Kościoła widziana była pulicznie z osłoną nosa i ust. Zdjął ją jednak na chwilę przed wyjściem do wiernych. Duchowny podszedł do tłumu, który próbował go dotykać. Dodatkowo ludzie mieli siedzieć na wyznaczonych im krzesłach, które miały pomóc zachować dystans społeczny. To jedna z restrykcji z powodu pandemii koronawirusa.

Niektórzy ściągali też maseczki, aby lepiej powitać papieża. Inni z kolei przekazali mu prezenty, takie jak pudełko z ciastkami czy białą czapkę. Większość podbiegła jednak do barierek. Mimo to papież unikał podawania rąk i całowania dzieci. Poinformowała o tym agencja prasowa AFP.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przerwał milczenie. Niewiarygodne słowa, Polacy mogą być wściekli
2. Uwielbiany program grupy TVN żegna kolejne gwiazdy. Co się stało?

Podczas przemówienia papież Franciszek zwrócił uwagę na ten problem. Na chwilę przed rozpoczęciem katechezy uśmiechnął się i poprosił, aby wierni "się nie tłoczyli" i "wrócili na krzesła" w celu "uniknięcia zakażenia" koronawirusem. Papież potępił tych, którzy chcą mieć "ekonomiczne czy polityczne korzyści" z pandemii COVID-19. Już wcześniej pisaliśmy o Kościele. Więcej na temat Watykanu można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagrano rzadkie zwierzę o niespotykanym wyglądzie. Większość ludzi nigdy wcześniej go nie widziała
  2. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Gigantyczny dog niemiecki zbliżył się do przerażonego szczeniaczka. Właścicielka nie reagowała

Źródło: TVN24

Następny artykuł