Papież Franciszek przemówiłFot. wikimedia.commons/ Jeffrey Bruno/ CC BY-SA 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.pl

Papież zabrał głos, sytuacja jest poważna. Mówił o światowej tragedii

Papież Franciszek zabrał głos w sprawie ogromnej tragedii, jaka miała miejsce we wtorek. Prosi o wsparcie duchowe i materialne dla osób poszkodowanych w wybuchu w Bejrucie.

Papież nie raz pokazał, że śledzi sytuację na świecie i wspiera osoby cierpiące w wyniku wielu tragedii. Tym razem zwrócił się do wiernych z prośbą o pomoc w imieniu Libanu, który porządkuje stolicę po wybuchu w porcie. W katastrofie zginęło ponad 100 osób, a 5 tys. zostało rannych. Część rodzin nadal poszukuje swoich bliskich.

Dramatyczne sceny w Mielnie i Łebie. Dramatyczne sceny w Mielnie i Łebie. "Dobijamy się o wsparcie"Czytaj dalej

Papież Franciszek modli się za Libańczyków

Na Placu Świętego Piotra zgromadzeni na modlitwie Anioł Pański wierni usłyszeli słowa, które mobilizują do działania. Papież Franciszek wezwał wszystkich do współpracy na rzecz wspólnego dobra, zaczynając od Libańczyków. Przyznał, że w ostatnich dniach często myśli o Bejrucie i tragedii, jaka spotkała mieszkańców. Niedawno wyraził swoje zaniepokojenie wzwiązku ze zmianami, jakie zaszły w świątyni.

- Liban ma szczególną tożsamość, będącą owocem spotkania różnych kultur, która stała się wraz z upływem czasu wzorem wspólnego życia. Oczywiście, jak wiemy, to współistnienie jest teraz bardzo kruche, ale modlę się o to, by z Bożą pomocą i lojalnym udziałem wszystkich mógł się odrodzić wolny i silny kraj - powiedział Franciszek.

Konieczne jest wsparcie

Zachęcał Kościół w Libanie, by był blisko wiernych i wspierał ich w tym trudnym czasie. Poprosił go również o wyzbycie się wszelkich luksusów i dzielenie się z innymi wszystkim, co się ma. Zwłaszcza biskupowie, księża i zakonnicy powinni dawać przykład życia w ewangelicznym ubóstwie. Papież poprosił wspólnotę międzynarodową o hojną pomoc dla Bejrutu.

Dzisiaj grzeje: 1. Maseczki obowiązkowe na powietrzu od poniedziałku. Europejski kraj podjął decyzję
2. Porażający błąd w 230 tys. testów na koronawirusa. Już wiadomo, co dokładnie się stało

We wtorkowej eksplozji w portowej części Bejrutu zginęły 154 osoby, spośród których 25 nadal nie zostało zidentyfikowanych. Blisko 60 osób jest uważanych za zaginione, a 120 osób spośród 5 tys. rannych pozostaje w stanie krytycznym.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia rozerwała nam serca. Nie żyje 15-letni chłopczyk, młody sportowiec utonął w trakcie wakacji
  2. PKO BP wprowadza duże zmiany. Rewolucja w banku może zmienić życie wielu klientów
  3. Wiemy jak Andrzej Duda zareagował na wiadomość o wypadku polskiego autokaru
  4. Wypadek autokaru z Polakami za granicą. 1 osoba nie żyje, 30 osób rannych
  5. 10 osób nie żyje, turyści wyskakiwali z okien. Dantejskie sceny w zagranicznym hotelu
  6. Kot godzinami ukrywał się pod kołyską dziecka. Wyszedł dopiero, gdy wszyscy zasnęli. Wszystko nagrała kamera

Źródło: RMF 24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł