państwo słowacja zakazfot. pixabay.com/iira116

Sąsiedzi Polski wprowadzają nowy nakaz. U nas go jeszcze nie ma

Państwo graniczące z Polską ogłosiło wprowadzenie nowych zasad dotyczących wychodzenia z domu. Wszyscy obywatele muszą na siebie uważać.

Od miesięcy każde państwo w Europie wprowadza kolejne obostrzenia w związku z pandemią Covid-19. Słowacja nie jest tu wyjątkiem, chociaż jej metody mogą zadziwić niektórych z nas.

Koronawirus w rodzinie królewskiej. Jest potwierdzenie zakażeniaKoronawirus w rodzinie królewskiej. Jest potwierdzenie zakażeniaCzytaj dalej

Państwo słowackie wprowadza nowe zasady

Premier Słowacji Igor Matovicz ogłosił zakaz wychodzenia z domów bez specjalnych maseczek ochronnych. Zawieszona zostanie również bezpłatna komunikacja kolejowa dla uczniów. Handel w niedzielę zostanie zakazany, a wolny dzień zostanie wykorzystany na dezynfekcję całego sklepu.

Większość nowych rozwiązań wymaga osobnych dekretów każdego departamentu, dlatego rząd Słowacji oczekuje jeszcze na decyzję ministra zdrowia o wyborze trzech szpitali w różnych regionach kraju, przeznaczonych tylko dla pacjentów z koronawirusem.

Rząd ogłosił także, że przygotuje specjalne stanowiska przed szpitalami, w których pobierane są próbki do analizy, które umożliwią pobranie ich bez wysiadania z samochodu. Od 30 marca obowiązywać będzie obowiązek pomiaru temperatury przed wejściem do szpitali, fabryk i sklepów. Dodatkowo codziennie na drugim kanale telewizji publicznej mają być transmitowane msze i programy dla dzieci.

Matevicz, który swój urząd sprawuje dopiero od kilku tygodni tłumaczy, że rozwiązania mogą wydawać się chaotyczne lub zbyt szczegółowe ze względu na brak przygotowania jego poprzedników, którzy zamiast zapobieganiu kryzysu zajmowali się kampanią wyborczą. Do tej pory na Słowacji wykryto łącznie 204 przypadki zakażenia koronawirusem.

Dzisiaj grzeje: 1. W sieci pojawił się film z włoskiego szpitala, pokazuje tragedię. "To nie chaos, a piekło"
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

O obowiązek noszenia maseczek poza domem spytano dzisiaj na konferencji prasowej również polskiego premiera, Mateusza Morawieckiego. Stwierdził on jednak, że "noszenie maseczek jako obowiązek, nie jest dzisiaj niezbędne do wprowadzenia". Czas jednak pokaże, czy decyzja ta ulegnie zmianie czy też nie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie
  2. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość

źródło: rmf24.pl

Następny artykuł