państwo na literęFot. Pexels.com @Gustavo Fring (zdjęcie ilustracyjne)

Znacie państwo na literę U? Jedno z nich leży niedaleko Polski

Państwo na literę "U" – macie jakieś pomysły?Jeden z tych krajów można znaleźć niedaleko Polski. Zarówno wytrawni podróżnicy, jak i niedzielni turyści z pewnością mogą podzielić się przynajmniej jednym przykładem. Czy coś przychodzi wam już do głowy? Prezentujemy listę przepięknych miejsc – od tych najbardziej do mniej oczywistych.

Państwo na literę „U” – na pewno zdecydowana większość z was już ma w głowie przynajmniej jeden kraj, który w dodatku znajduje się bardzo blisko Polski. Na naszej liście znalazły się jednak dużo bardziej egzotyczne kierunki. Ciekawe, czy kiedykolwiek zwiedzaliście chociaż jeden z nich. Robią imponujące wrażenie. Dajcie znać w komentarzu pod tym artykułem.

Polak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Nie zmieniło się od wiosnyPolak mieszkający w Szwecji zdradził zaskakującą prawdę na temat skandynawskiego kraju. Nie zmieniło się od wiosnyCzytaj dalej

Kojarzycie jakieś państwo na literę „U”? Dobrze wiemy, że przynajmniej jedno przychodzi wam na myśl. Chociaż nie jest to popularna metoda podróżowania – niektórzy postanawiają odhaczać kolejne kierunki, idąc zgodnie z alfabetem. Dla przeciętnego wczasowicza może się to okazać jednak dość problematyczne, ponieważ choć Anglia jest raczej popularnym miejscem, to Angola nie jest już tak często odwiedzana przez polskich urlopowiczów.

Państwo na literę „U” – możecie się zdziwić

Nawet najmniej doświadczeni turyści, którzy zostaną zapytani o państwa na literę „U”, zazwyczaj od razu potrafią wymienić przynajmniej jeden kraj. Nic dziwnego, ponieważ ten najbardziej oczywisty graniczy z Polską. Mowa oczywiście o Ukrainie. Dla wczasowiczów warto jednak wspomnieć, że Ukraina to nie tylko Lwów i Kijów. Przemieszczając się po tym kraju, warto wybrać się także do Odessy, która może szczycić się nie tylko przepiękną architekturą, ale także dostępem do Morza Czarnego.

Jednak na literę „U” możemy znaleźć wiele innych państw. Warto jednak podkreślić, że wiele z nich zazwyczaj jest odwiedzanych przez nieco bardziej doświadczonych turystów. Mowa między innymi o Urugwaju. Kto powinien wybrać się w tym kierunku? Przede wszystkim miłośnicy surfingu. W tym państwie także kwitnie życie nocne – zwłaszcza w stolicy, w której imprezy dosłownie się nie kończą.

Polacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajemPolacy uciekają z kraju. Olbrzymi wzrost zainteresowania prawdziwym rajemCzytaj dalej

Znaczną część atrakcji stanowią także miasteczka założone przez Portugalczyków, które charakteryzują się specyficzną architekturą. Najbardziej doświadczeni wczasowicze jednak mogą potwierdzić, że wśród państw na literę „U” można znaleźć nie tylko Ukrainę i Urugwaj. Chociaż niektórych może to dziwić, są wczasowicze, którzy spędzają urlopy w takich miejscach jak Uganda czy Uzbekistan.

Te kierunki jednak wybierane są przez doświadczonych podróżników, którzy nie wymagają zbyt wiele, a ponad wygodę stawiają dobra naturalne. Długie spacery po trudnych terenach nie stanowią dla nich problemu, dlatego chętnie przemierzają wiele kilometrów z wielkimi i ciężkimi plecakami. Być może wśród was kryjąc się tacy zdobywcy?

Dzisiaj grzeje: 1. Wielki wstyd Małgorzaty Kożuchowskiej. Sama przyznała, zaraz po zwiedzeniu zamku w Malborku
2. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
3. Żona polskiego podróżnika potwierdziła. Rozwodzą się, ogromne zaskoczenie

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcjach, jakie ma do zaoferowania kościół Mariacki. Z pewnością wielu z was zwiedziło go podczas wizyty w Krakowie. Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się najlepszymi wspomnieniami.

Już od jutra, będzie łagodzenie obostrzeń, ale reżim na granicach. Za granicą trudności dla podróżnych z PolskiJuż od jutra, będzie łagodzenie obostrzeń, ale reżim na granicach. Za granicą trudności dla podróżnych z PolskiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna stworzył działający miecz świetlny. Fan Gwiezdnych Wojen popisał się niesamowitym wynalazkiem
  2. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  3. Polka opowiedziała, jak podczas pandemii traktują obcokrajowców w Singapurze. Wielu łapie się za głowy
  4. Pan Sebastian co roku spędza Boże Narodzenie w ciepłych krajach. Jego tegoroczne plany wyciskają łzy z oczu
  5. Przypadkiem znaleźli 500-letni skarb w lesie. Wartość odbiera mowę, gratka dla fanów turystyki kulturowej
  6. Zostawiła niemowlę z kotem i wyszła tylko "na minutkę". Widok, jaki zastała po powrocie sprawił, że dech zaparło jej w piersi
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł