Państwa turyści polecieli do MeksykuFot. Unsplash.com/Nauris Pūķis/zdjęcie poglądowe

Studenci zignorowali zasady, polecieli na wakacje, połowa wróciła zakażona. Jest jednak jeszcze gorsza wiadomość

Państwa na całym świecie walczą z pandemią koronawirusa. Sytuacja w wielu przypadkach jest bardzo poważna, dlatego wprowadzane są nowe ograniczenia. Niestety nie wszyscy potrafią się do nich dostosować, co może mieć tragiczne konsekwencje.

Państwa starają się robić wszystko, aby powstrzymać rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa. W związku z tym kolejne kraje zamykają swoje granice, ograniczają ruch lotniczy, umacniają kontrolę na granicach oraz nakazują swoim obywatelom przebywanie w domach. Czasem są to wymogi prawne, innym razem jedynie zalecenia, zawsze jednak zdrowy rozsądek radzi, aby się do nich stosować i dbać o swoje zdrowie. Zupełnie zignorowali jednak te zasady studenci z Uniwersytetu w Teksasie, którzy w tym trudnym czasie wyjechali na wakacje, by uczcić nadejście wiosny w Meksyku.

Na plaży doszło do niewiarygodnej sytuacji. Skutek pandemii, który wywołuje ogromne zaskoczenieNa plaży doszło do niewiarygodnej sytuacji. Skutek pandemii, który wywołuje ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

Państwa walczą z pandemią, a bezmyślni turyści podróżują

New Jork Times przekazał, że aż 77 studentów poleciało do Meksyku, ignorując wszelkie zasady bezpieczeństwa zalecane przez światowe służby. Bawili się i świętowali nastanie wiosny w kurorcie Cabo San Lusac, do czego zachęcał sam ośrodek.

- Uważamy, że nasze miejsca podróży należą obecnie do najbezpieczniejszych i najprzyjemniejszych miejsc na świecie do odwiedzenia. Mieliśmy już prawie 5000 podróżnych bez żadnych problemów - cytuje mail kurortu wypoczynkowego portal Tanie Loty.

Niestety po powrocie z tego urlopu okazało się, że nie wszystko było tak idealne, jak brzmiało w teorii. Zgodnie z przekazywanymi przez media wiadomościami, co najmniej połowa turystów wróciła zakażona koronawirusem i musiała zostać poddana kwarantannie. Niestety to nie jest najgorsza wiadomość.

Dzisiaj grzeje: 1. Miasto zupełnie opustoszało. Pojawili się w nim wyjątkowi goście
2. Za długie rozmowy przez telefon zablokują numer. Sieć nie zważa nawet na pakiet "bez limitu"

Na jaw wyszło, że część z bezmyślnych turystów wracała do kraju zwykłymi lotami komercyjnymi, które jeszcze nie wstrzymały połączeń na tej trasie. Przez tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie choroba mogła przejść na kolejnych pasażerów, którzy obecnie są poszukiwani przez służby, bo muszą zgłosić się na badania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawda o Zenku wyszła na jaw. Gwiazda TVP wyjawiła kompromitujące fakty
  2. Przełomowy prototyp respiratora. Zamiast kilkudziesięciu tysięcy będzie kosztował kilkaset złotych
  3. Pierwszy kraj na świecie wprowadził niewiarygodny zakaz. Lepiej nie używać jednego słowa
  4. Nie mógł wytrzymać dłużej w domu, wymyślił niewiarygodny sposób. Nagranie stało się hitem [FILM]
  5. Wyznanie pracowników polskiej turystyki zaskakuje. "Możemy cieszyć się, że pandemia dotknęła nas dopiero teraz"
  6. Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę polskiemu szpitalowi. Wiemy, która placówka otrzyma wsparcie

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł