pandemia samolot polskafot. facebook.com/Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Wypuszczono w Polsce wyjątkowy samolot. Ma specjalne zadanie w walce z pandemią

Pandemia koronawirusa jest powodem bardzo szybkich decyzji i kolejnych działań podjętych w walce z chorobą. Pomagać ma specjalny samolot.

Sytuacja w kraju, którą wywołała pandemia koronawirusa, dynamicznie zmienia się z dnia na dzień. Swoją pomoc zaoferowała również Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.

Tak smutnego dnia we Włoszech jeszcze nie było. Liczba ofiar choroby zbliża się do tragicznej granicyTak smutnego dnia we Włoszech jeszcze nie było. Liczba ofiar choroby zbliża się do tragicznej granicyCzytaj dalej

Pandemia motywuje kolejne działania

Do walki z pandemią koronawirusa Polska Agencja Żeglugi Powietrznej skierowała swój specjalistyczny samolot L-410 Turbolet, potocznie nazywany "papugą" ze względu na barwne malowanie maszyny. Samolot, który na co dzień wykorzystywany jest przez Inspekcję Lotniczą PAŻP, zostanie teraz wykorzystany w zupełnie innym celu.

Samolot zostanie wykorzystany do szybkiego transportu środków ochrony osobistej i preparatów do dezynfekcji między placówkami medycznymi na terenie Polski. Sprawdzi się do tego zadania idealnie ze względu na swoją budowę i szybkość.

Na co dzień "papuga" wykorzystywana jest do kontroli oraz kalibracji systemów ILS oraz pozostałej infrastruktury lotniczej i pomaga pilotom lądować przy ograniczonej widoczności. W czasie kryzysu epidemiologicznego maszyna wraz ze swoją wyspecjalizowaną załogą została oddelegowana do wsparcia działań administracji rządowej przeciw rozprzestrznianiu się choroby.

Dzisiaj grzeje: 1. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

L-410 Turbolet jest samolotem produkcji czechosłowackiej wykorzystywanym przez PAŻP od 1989. Agencja dysponuje jeszcze jedną maszyną tego typu, jest to niemiecki Beechcraft King Air 350 zakupiony kilka lat temu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia
  2. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata

źródło: businessinsider.pl

Następny artykuł