Pandemia dobre wiadomości z ChinScreen/youtube/CGTN

Wspaniałe wiadomości z Chin ws. koronawirusa. W końcu dają nadzieję

Pandemia koronawirusa spowodowała ogromne zamieszkanie w wielu krajach. Wprowadza się środki ochronne oraz specjalne przepisy, tymczasem z Chin napływają wyjątkowo pozytywne informacje, napawające nadzieją.

Pandemia koronawirusa wprowadzona została przez WHO i wywołała ogromny popłoch na całym świecie. Informacja zelektryzowała miliony ludzi, wyraźnie pokazując, że sytuacja jest wyjątkowo poważna. W Europie wiele państw ogłasza kolejne przypadki zakażenia oraz niestety zgony wywołane chorobą, a tymczasem z Chin kontynentalnych dochodzą bardzo dobre informacje - liczba nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa znacznie zmalała.

Przełomowy dzień w Chinach, niewiarygodne dane o chorobie. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było od początku pandemiiPrzełomowy dzień w Chinach, niewiarygodne dane o chorobie. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było od początku pandemiiCzytaj dalej

Pandemia na świecie. Sytuacja Chin się poprawia

We wtorek 17 marca Chiny odnotowały zaledwie 13 nowych, potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa. Liczba ta wyraźnie zmalała, a sytuacja wydaje się być lepsza nawet niż ta w wielu krajach Europy. Jak podała Narodowa Komisja Zdrowia, już dzień wcześniej w Chinach było jedynie 21 przypadków, wyraźnie zauważalna jest więc tendencja spadkowa.

Wiele nagrań z Chin, które publikowane są w sieci, m.in. na kanale CGTN na YouTube, pokazuje, jak wygląda obecna sytuacja w tym kraju. Obecnie potwierdzonych jest tam ponad 80 tys. przypadków zarażenia, pojawiają się już jednak głosy, że liczba ta będzie w najbliższym czasie się zmniejszała.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły atak na Zieloną Strefę. Zniszczony budynek mieszkalny, są ranni
2. Fatalne wieści dla wielu Polaków, ich pensja będzie zupełnie inna. Już oficjalnie wiadomo, jest oświadczenie rządu

Liczba nowych przypadków maleje, jest jednak również informacja negatywna. Zwiększyła się liczba zgonów, We wtorek miał miejsce wzrost śmierci aż o 11, a 10 osób odeszło w prowincji Hubei - miejscu, gdzie pojawiły się pierwsze przypadki zachorowań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią
  2. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN

Źródło: Interia

Następny artykuł