Pandemia wciąż trwa. Powinni zamknąć granice?Flickr.com/ Sejm RP/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Czy powinni znowu zamknąć granice przez pandemię? Jak myślicie?

Pandemia koronawirusa stała się największym problemem tego roku. Przyczyniło się to między innymi do kryzysu turystki. Teraz znów pojawia się dużo zakażeń, a wakacje już się skończyły. Czy więc granice państw ponownie powinny zostać zamknięte? Jakie jest Wasze zdanie?

Pandemia koronawirusa nadal trwa. Nie wiadomo też, kiedy się skończy. Tak ogromnego problemu sanitarnego nie było od wielu lat. Zagrożone jest zdrowie ludzi na całym świecie. O ile jeszcze kilka miesięcy temu sytuacja była coraz lepsza, tak teraz znów pojawiają się niepokojące statystyki. Czy nadal powinno być podróżowanie między państwami?

Natychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plażyNatychmiast wzywali pomoc, widok wyciskał łzy. Straszna scena na polskiej plażyCzytaj dalej

Pandemia a zamknięcie granic

Kiedy w marcu rozpoczęła się pandemia, praktycznie wszystkie państwa postanowiły zamknąć granice. Nie było możliwości wyjazdu do innego kraju. Co więcej, niektóre państwa wprowadziły nawet zakaz podróży między regionami wewnątrz kraju. Takie decyzje zostały podjęte między innymi w Hiszpanii oraz we Włoszech.

Później zaczęto otwierać granice. Podróżować można było już w czerwcu, niektóre kraje odłożyły te decyzje na początek lipca. Wynikało to z rozpoczęcia sezonu wakacyjnego, a dla wielu państw turystyka jest jedną z podstaw gospodarki. W tamtym czasie statystyki były już coraz lepsze. Wszystko zmierzało w dobrym kierunku. Niedawno znów pojawiło się wielu chorych.

Z tego powodu państwa postanowiły wprowadzić ograniczenia w lotach. Tak jest między innymi w Polsce. Istnieje lista państw, do których latanie jest zakazane. 16 września wejdzie w życie nowe rozporządzenie. Na ten temat można przeczytać tutaj.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcą zmienić zasady zakazu. Będzie jeszcze trudniej, znamy szczegóły
2. PAP: Zatrważające doniesienia ws. śmierci dziennikarki TVP w uwłaczających warunkach. Ujawniono najważniejsze fakty

Sezon turystyczny już się kończy. Pojawiają się głosy, że można byłoby wykorzystać to, aby znowu zamknąć granice. Być może to spowodowałoby, że sytuacja epidemiologiczna ponownie by się poprawiła. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Na odpowiedzi czekamy na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Następny artykuł