Pałac Samobójców w Glinceyoutube.com/ DjiR (screen)

Pałac Samobojców w Glince na Śląsku. Kiedyś zachwycał splendorem, dziś wygląda jak z horroru

Pałac Samobójców to mroczne miejsce znajdujące się na Śląsku. Kiedyś była to luksusowa rezydencja, ale czas nie był łaskawy dla budynku. Teraz wygląda jak dom z horroru. Pałac ma ciekawą historię. To świetna atrakcja dla fanów zwiedzania zamków i pałaców.

Pałac Samobójców znajduje się w Glince koło Góry Śląskiej. To dawna rezydencja saskich Zobeltitzów. Kiedyś był to luksusowy dom, który jest zniszczony i pełen roślinności. Wygląda niczym z filmów grozy, ale i tak zachwyca turystów.

Pałac Samobójców i jego historia

Budynek został zbudowany w XVIII wieku. Ocalał II wojnę światową pomimo wielu walk, które odbywały się w okolicy. Ostatni z Zobeltitzów odwiedził pałac 9 lat temu. Znajduje się tam herbowy sobol, który przetrwał na bramie.

Miejsce wielokrotnie remontowano. Organizowano tam przedszkole, żłobek, mieszkania, biura i stołówkę. Zmian dokonywano zarówno w latach 50., 60. i 80. XX wieku. Z czasem zamek opustoszał. Na ten moment nie jest już używany i tak naprawdę zostały po nim ruiny.

Pałac zaczął znajdować się w coraz gorszym stanie w 2003 roku, kiedy rządowa Agencja Nieruchomości Rolnych na 10 lat zawarła umowę z dzierżawcą. 6 lat później stwierdzono, że budynek znajduje się w złym stanie i nie będzie więcej używany, jeżeli nie przejdzie generalnego remontu. Nikt go nie wykonał.

Z ustaleń wynika, że każdy z właścicieli nie dbał o budynek i dlatego został zniszczony pomimo licznych remontów. Budynek można zobaczyć na wideo umieszczonym na kanale DjiR na YouTube. Słyszeliście kiedyś o tym miejscu? Odwiedziliście je? Jeśli tak, to koniecznie opowiedzcie nam o tym w komentarzach na Facebooku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Nagranie podbija internet. W jednej chwili stało się hitem w sieci

Źródło: Onet

Następny artykuł