Pałac, który przetrwał wojnęWikimedia Marek and Ewa Wojciechowscy CC BY-SA 3.0 pl

Jako jeden z nielicznych przetrwał wojnę bez szwanku. Piękny pałac na polskiej wsi

Pałac, o którym mowa, to gmach niczym z filmów grozy. Został wybudowany w latach 1909-1911. To imponujący budynek, który jako jeden z nielicznych przetrwał wojnę. Gdzie można go znaleźć?

Pałac jeszcze nie dawno stał się miejscem nagrań do filmu "Kamerdyner". To wyjątkowe miejsce, które przetrwało wojnę. Jest bardzo ciekawą konstrukcją architektoniczną. Obok pałacu jest także park krajobrazowy. O jakim zabytku mowa?

Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.Czytaj dalej

Pałac, który przetrwał wojnę

Pałac znajduje się we wsi Łężany, czyli około 10 kilometrów na południe od Reszla. W średniowieczu znajdowało się tam osadnictwo Prusów. Miejscowość powstała w 1391 roku. Nazwa prawdopodobnie pochodzi z języka staropruskiego. Nie ma wiele informacji na temat historii tego miejsca.

Budynek powstał na planie prostokąta, z licznymi dobudówkami, balkonami, zdobieniami, a także dwiema wieżami. Jedna z nich ma latarnię pełniącą rolę punktu widokowego. Nad brzegami położonego w pobliżu jeziora Legińskiego znajdują się zabudowania gospodarcze. Imponują wnętrza pałacu. Jest tam 27 pokoi, sala balowa i biblioteka. Budynek ma również luksusowe jak na tamte czasy udogodnienia, czyli łazienki, elektryczność czy centralne ogrzewanie.

Dzisiaj grzeje: 1. 2 kluczowe kraje wprowadziły bezwzględne przepisy dla Polaków. Tysiące rodaków załamanych, będą poważne problemy
2. Eurowizja Junior 2020: Żenująca wpadka podczas "Szansy na sukces". Prowadzący źle przedstawił dziecko publiczności, brak słów
3. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje

Pałac nie tylko przetrwał wojnę. Również jego wnętrze zostało nienaruszone i udało się zachować historyczny charakter. Nie zdecydowano się na żadne przebudowy. Odwiedzając więc to miejsce, można zobaczyć, jak wyglądał szlachecki pałac pruski, kominki, sufity, boazerie dębowe i glazurę. Znajdują się tam też malowidła ścienne, które przedstawiają herby floty morskiej Prus.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Onet

Następny artykuł