Pałac, z którym wiąże się straszna anegdotawikimedia.org/Konrad Kurzacz/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Kiedyś napawał dumą, teraz jego widok wyciska wszystkie łzy. Mroczna plotka wszystko zmieniła

Pałac, o którym mowa, kiedyś był niezwykłą budowlą, która robiła wrażenie na wszystkich turystach. Niestety, teraz nie wygląda już tak pięknie. Miejsce popadło w ruinę, a wszystko przez pewną plotkę. Była straszna.

Pałac w Sierakowie Śląskim wiele lat temu był piękną i majestatyczną budowlą. Skończył jednak wiele innych podobnych miejsc i popadł w ruinę. Jakiś czas temu pojawili się tam eksploratorzy. Byli szokowani tym, co zobaczyli. Co doprowadziło do upadku?

Polsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowyPolsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowyCzytaj dalej

Pałac popadł w ruinę. Wszystko przez plotkę

Miejsce miało wielu właścicieli. Jednymi z nich byli pochodzący z Branderburgii von Klitzingowie, który wnieśli największy wkład w rozwój. Dietrich von Klitzing wzniósł w 1905 roku pałac. Jeden z właścicieli zmarł w 1943 roku. Jak podaje slaskie.travel, z miejscami jego pochówku łączy się legenda niczym z horroru. Najpierw mężczyzna został pochowany w przypałacowym parku, jednak po wojnie ciało zostało przeniesione na cmentarz. Powodem miał być duch, który straszył w okolicy.

Po wojnie pałac został upaństwowiony i przeznaczono go na różne cele. Zrobiono tam Gminny Ośrodek Kultury w Ciasnej oraz kilka lokali mieszkalnych. PRL przyczynił się w praktyce do stopniowego niszczenia obiektu. W latach 60-tych zaczęto „remontować” budynek, ale skradziono pozostałości dawnego wyposażenia oraz wycięto drzewa, które miały setki lat. Upadek komunizmu nie uratował rezydencji. Aktualnie obiekt składa się z parterowego korpusu oraz dwóch skrzydeł bocznych. Ma dwie kondygnacje.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny kraj zamyka przed nami granicę. Wprowadzono ograniczenia dla przyjeżdżających z Polski
2. Eurowizja Junior 2020: Żenująca wpadka podczas "Szansy na sukces". Prowadzący źle przedstawił dziecko publiczności, brak słów
3. Skandal na północy Polski. Zaorano cmentarz pod agroturystykę, "nikt o to nie dbał"

Jakiś czas temu pisaliśmy o innym strasznym budynku w Polsce. Jest to zamek, który miał być miejscem strasznych scen. Gdzie znajduje się to miejsce i co się w nim działo. Możesz się tego dowiedzieć tutaj.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Źródło: lubliniec.naszemiasto.pl

Następny artykuł