Oszustwo trafi przed sąd.Fot. Pxhere/ publiczna biblioteka

Oszukał wielu Polaków. Krzywda jaką wyrządził jest niewiarygodna. Policja potwierdziła

Oszustwo, którego dopuścił się głównie na Polkach, odbiło się dużym echem w lokalnych mediach. Podawał się za członka elitarnych służb wojskowych. Wyłudzał duże pieniądze.

Oszustwo spotkało się z karą. Ofiarami były głównie zauroczone kobiety. Na szczęście jego maska niewinnego przyjezdnego w końcu opadła. Policja zatrzymała mężczyznę. Teraz czeka na wyrok.

Koniec restrykcji? Tysiące osób nie może się już doczekać. Mają plan. Nowe zasady mogą wejść w życie w Portugalii?Koniec restrykcji? Tysiące osób nie może się już doczekać. Mają plan. Nowe zasady mogą wejść w życie w Portugalii?Czytaj dalej

Oszustwo “żołnierza”

Do głośnego oszustwa przyznał się obywatel Nigerii, który mieszkając w Polsce, podawał się za amerykańskiego żołnierza. Jak podaje redakcja RMF24, wyłudzał pieniądze od kobiet poznanych na portalach randkowych. Zauroczone były zdolne spełnić jego żądania, a te nie należały do najłatwiejszych. Miały mu przesyłać spore pieniądze. Tylko od 6 poznanych kobiet wyłudził przynajmniej 230 tys. zł.

Pieniądze od kobiet z portali randkowych miały służyć m.in. do opłacenia kosztów celnych za przesyłkę złota do Polski, czy też odzyskanie kodu pin do karty z nigeryjskiego banku (na której miał mieć ponad pół miliona dolarów). Były to oczywiście wyłącznie preteksty. W końcu któraś z ofiar doniosła o internetowym amancie na policję. Oszustwo zostało ukrócone po co najmniej roku działalności.

Oszustwo i groźba

Oszustwo Nigeryjczyka nie wzbudzałoby większych podejrzeń, gdyby nie jedna z ofiar. Kobieta chciała się postawić napastnikowi, lecz ten zagroził, że jeśli ujawni sprawę komukolwiek, udostępni ich rozmowy. Nie trzeba wspominać, że wiadomości miały charakter bardzo intymny. Na szczęście w pewnym momencie Nigeryjczyk “wpadł”. Przestępcę zatrzymali warszawscy funkcjonariusze z wydziału do walki z cyberprzestępczością. Jak na razie mężczyzna trafił do więzienia na 3 miesiące. Czeka na proces.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

W międzyczasie policja przeszukuje mieszkanie Nigeryjczyka. Okazało się, że oszustwo było bardzo dokładnie przygotowane. Mężczyzna miał fałszywy paszport, na który zakładał kolejne konta bankowe. To na nie kobiety przesyłały pieniądze. Co więcej, funkcjonariusze znaleźli pokaźne zapasy gotówki w obcej walucie. Zabezpieczono mieszkanie, samochód, dokumentację bankową oraz nośniki danych. Całkiem możliwe, że oszukał więcej osób. Policja apeluje o szczególną ostrożność. Warto wspomnieć, że duży problem odnotowany także na Pomorzu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Rzucił psu piłkę do wody. Nagle wynurzyło się ogromne zwierzę i wciągnęło labradora ze sobą

Źródło: RFM24

Następny artykuł