opole festiwal muzycznyfot. wikipedia.org/ SuperGlob/ CC BY 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en

Byliście w Opolu? W mieście co roku odbywa się popularny festiwal

Opole słynie przede wszystkim z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Miasto ma jednak znacznie więcej do zaoferowania. Wśród atrakcji wiele ma coś wspólnego z muzyką jednak każdy będzie mógł znaleźć tam coś dla siebie. Byliście tam kiedyś?

Opole nie bez powodu nazywane jest stolicą polskiej piosenki. Od lat 60. organizowany jest tam najsłynniejszy festiwal muzyczny w naszym kraju. Na scenie każdego roku każdego roku pojawiają się największe gwiazdy oraz początkujący artyści. Nie jest to jednak jedyna atrakcja tego miasta, które można odwiedzać przez cały rok.

Zacznie się już dziś o 16:00. Władzę biją na alarm. Wszyscy Polacy i turyści powinni być gotowiZacznie się już dziś o 16:00. Władzę biją na alarm. Wszyscy Polacy i turyści powinni być gotowiCzytaj dalej

Opole stolicą polskiej piosenki

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to cykliczna impreza, odbywająca się każdego roku w czerwcu. Ze względu na pandemię koronawirusa w 2020 roku musiała zostać jednak przesunięta na wrzesień. Wydarzenie przyciąga ogromną widownię zarówno do miasta, jak i przed telewizory. Festiwal odbywa się w Amfiteatrze Tysiąclecia.

Nieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieniNieoficjalnie: Będzie lockdown Polski, jeśli jedna rzecz się nie zmieniCzytaj dalej

Miasto na fali popularności festiwalu otworzyło Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie odbędziemy muzyczną podróż po naszym kraju już od lat 20 ubiegłego wieku. Wystawiane są tam liczne pamiątki po największych gwiazdach. Odwiedzający mają również możliwość skorzystania z budki do nagrywania piosenek czy wirtualnej przymierzalni. Inną muzyczną atrakcją jest Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki.

Opole jest również jednym z najstarszych miast w Polsce. W 2017 r. miasto obchodziło jubileusz 800-lecia lokacji. Wśród najpopularniejszych zabytków znajdziemy stare kamienice oraz Wieżę Piastowską pochodzącą z XIV wieku. Wewnątrz budowli zobaczyć możemy multimedialną wystawę poświęconą dziejom miasta.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
2. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu
3. Rząd pracuje nad nowymi restrykcjami. Chcą wprowadzić je na święta. Za polską granicą trwają rozmowy

Stolica polskiej piosenki znana jest przede wszystkim ze swoich muzycznych atrakcji, jednak równie ciekawe dla turystów może być Muzeum Wsi Opolskiej z okresu XVIII-XX wieku. Odwiedziliście kiedyś to miejsce? Dajcie znać w komentarzach na naszym Facebooku.

Trwa walka o życie, usłyszeli potężny huk. Porażająca wiadomość od sąsiada Polski obiegła mediaTrwa walka o życie, usłyszeli potężny huk. Porażająca wiadomość od sąsiada Polski obiegła mediaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Plaga inwazyjnego gatunku w Polsce. W naszych domach coraz więcej niebezpiecznych insektów
  2. Policjantka zareagowała w zdumiewający sposób na protestujących we Wrocławiu. Jej zachowanie zupełnie nas urzekło
  3. Wszyscy nagle zamilkli. Dramatyczne sceny na Podhalu, aż ciarki przechodzą
  4. Możesz dostać gigantyczną karę. Wszystko przez brak kwarantanny i testu na covid, trzeba znać nowe przepisy w Niemczech dla Polaków
  5. Co za tragedia. Potężny pożar na zachodzie Polski. Siły żywiołu nie da się opisać
  6. Znalazł małego kotka na parkingu i zabrał do domu. 5 godzin później poznał zatrważającą o nim prawdę
  7. Niebiańska przyjemność spod ręki wybitnej kucharki. Rogaliki z przepisu siostry Anastazji nie mają sobie równych

Następny artykuł