Opole położyło wszystkichFot. youtube/TVP VOD

Opole położyło wszystkich na łopatki. Aż sześć, co tam się działo?

Opole ma powód do świętowania. W sobotę 5 września w mieście doszło do niesamowitej ceremonii. Do elitarnego grona dołączyło aż 6 kolejnych nazwisk. Władze mogą pochwalić się już imponującą kolekcją. Turyści zwiedzający rynek mogą już nacieszyć się popularną atrakcją. Sobotnia ceremonia związana była z wydarzeniem znanym na całą Polskę.

Opole w sobotę 6 września miało więlką okazję do świętowania. Podczas drugiego dnia 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki na opolskim rynku odbyła się piękna uroczystość, podczas której odsłonięto nowe nazwiska artystów. Kolejne wielkie osobistości dołączyły do Alei Gwiazd. Przez kilkanaście lat wmurowano aż 69 tablic.

TVN przekazał dramatyczną wiadomość. Nic już się nie da zrobić, tragiczna informacja ze świataTVN przekazał dramatyczną wiadomość. Nic już się nie da zrobić, tragiczna informacja ze świataCzytaj dalej

Opole już po raz 57. organizowało Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Zarówno zgromadzeni mieszkańcy, jak i turyści mogli być świadkami pięknej ceremonii, która odbyła się drugiego dnia festiwalu na opolskim rynku. Do Alei Gwiazd dołączyły kolejne nazwiska artystów, które zostały wmurowane w galerii sław. Wśród gości pojawiły się znane osobistości oraz przodkowie muzyków.

Opole: 6 nowych nazwisk w Alei Gwiazd

Podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki odsłonięto tablice poświęcone takim gwiazdom jak Jacek Lech - wokalista Czerwono-Czarnych, Mieczysław Fogg, Jarosław Kukulski, Izabela Trojanowska, Rafał Bryndal i Anna Jurksztowicz. Świadkiem tej ważnej ceremonii kulturalnej był między innymi prawnuk Mieczysława Fogga, Michał Fogg. Przodek znanego artysty podkreślił, że Fogg był związany z festiwalem w Opolu.

- Od 1968 do 1986 roku miał aż siedem wizyt w opolskim amfiteatrze i to właśnie tutaj niemal 30 lat temu - w czerwcu 1986 roku - dał swój ostatni koncert. Pożegnał się ze sceną w wieku 85 lat. Cieszę się, że Opole o nim pamięta - słowa Michała Fogga cytuje Portal Samorządowy.

Opole odwiedziła również Izabela Trojanowska, której autograf pojawił się w Alei Gwiazd. Wokalistka w wieku 16 lat wygrała opolskie "Debiuty", co miało znaczący wpływ na jej dalszą karierę muzyczną. Wśród nazwisk sław widniała już matka Natalii Kukulskiej, Anna Jantar. Podczas tegorocznej ceremonii do grona sław dołączył również ojciec Kukulskiej. Być może Natalia w przyszłości dołączy do elitarnego grona.

Dzisiaj grzeje: 1. Dotyczy setek ludzi, niebezpieczeństwo. Pilna wiadomość dla Polaków
2. Nie ma wątpliwości, fatalne informacje dla emerytów. Wszyscy byli w błędzie?

Podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole przyciąga mnóstwo turystów z całej Polski. Wydarzenie kulturalne już od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o mocnych słowach, które skierował papież Franciszek do zgromadzonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robią
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  4. WizzAir zmienia zasady podczas lotu. Pasażerowie nie będą zadowoleni
  5. Koronawirus w natarciu. Padł nowy rekord. Rząd potwierdza informację
  6. Wolontariusze odebrali policjantowi skrajnie zaniedbane psy. Teraz policja weszła do ich domów, oburzający powód

Źródło: PortalSamorządowy

Następny artykuł