onetFot. turysci.pl

Onet informuje: Już od 23 listopada nowe zasady dla Polaków. Ważna wiadomość przed planowaniem urlopu

Onet przekazał ważną informację dla Polaków wybierających się na urlop. Możemy mieć problem z wjazdem za granicę. Dotyczy miejsca uwielbianego przez polskich turystów.

Onet poinformował nowych zasadach obowiązujących przyjezdnych do państwa na zachodzie Europy. Wszystko z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Rząd wprowadził nowe ograniczenia dla osób przybywających z zagranicy.

Polacy znaleźli 3 sposoby, żeby wykiwać obostrzenia. Hotelarz z Zakopanego zdradził wszystkoPolacy znaleźli 3 sposoby, żeby wykiwać obostrzenia. Hotelarz z Zakopanego zdradził wszystkoCzytaj dalej

Onet: nowe zasady wjazdu do Hiszpanii

Pasażerowi wybierający się do kontynentalnej Hiszpanii lub na Wyspy Kanaryjskie, będą zobowiązane do negatywnego wyniku testu PCR wykonanego na 72 godziny przed przybyciem do kraju. Nowe zasady zaczną obowiązywać od 23 listopada.

Należy dodać, że nieuznawane będą testy na przeciwciała, antygenowe czy serologiczne. Test RT-PCR umożliwia wykrycie materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 w wymazie pobranym z nosogardzieli, jest metodą rekomendowaną przez WHO.

Kontrola negatywnych wyników testów odbywać się będzie na lotniskach oraz w portach morskich zaraz po przybyciu. Podróżny zobowiązany będzie do okazania oryginału wyniku w formie papierowej lub elektronicznej. W dalszym ciągu konieczne będzie posiadanie kodu QR i wykonywany będzie pomiar temperatury ciała.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy muszą czekać na zmiany aż do czerwca 2021. Ogromne rozczarowanie po wiadomości przekazanej przez LOT
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. TVN: Będzie nowy obowiązek, zaostrzają przepisy przez pandemię. Za granicą sytuacja jest coraz gorsza, będą kłopoty na granicach

Podróżny informację o wykonaniu testu znajdzie w formularzu kontroli sanitarnej, po wypełnieniu którego generowany będzie kod QR. W razie jakichkolwiek problemów z wypełnieniem dokumentu elektronicznie, honorowana będzie również papierowa forma.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu powinno być sporządzone w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać podstawowe dane: imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.

Wart dodać, że pasażerowie podróżujący przez Hiszpanię tranzytem, nie muszą posiadać aktualnego wyniku testu, o ile nie będą opuszczać strefy międzynarodowej. W przeciwnym razie będzie on konieczny to wkroczenia na teren Hiszpanii.

Kody QR (lub w zastępstwie formularz papierowy) oraz wyniki testu powinny być sprawdzane przez personel pokładowy przed wejściem na pokład samolotu lub statku. Później może być jednak potrzebny również w Hiszpanii.

Nowe przepisy obowiązywać będą na całym terytorium Hiszpanii, wliczając Wyspy Kanaryjskie. Oznacza to jednocześnie, że przepisy dotyczące testów obowiązujące do tej pory na wyspach przy rejestracji w obiektach tracą ważność.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  2. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  3. Magda Gessler usycha z tęsknoty. Wyjawiła swoje wielkie pragnienie podczas pandemii, chce wrócić do raju na ziemi
  4. Żona Rutkowskiego rozgrzała internautów wakacyjnym zdjęciem. Nie do wiary, jak wyglądała 15 lat wcześniej
  5. Skandal w Sopocie, jak mogli? Sceny nie mieszczą się w głowie, choć sezon dawno się skończył
  6. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  7. Uwaga, internauta ostrzega. Dziki lis atakuje ludzi przy Biedronce

Źródło: Onet

Następny artykuł