Olsztyn skrywa tajemnicefot. googlemaps/screen

Prawda wyszła na jaw. Miejsce, które Polacy uwielbiają skrywa wielką tajemnicę

Olsztyn koło Częstochowy położony jest na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Właśnie tam znajduje się jedna z najpopularniejszych polskich atrakcji, czyli Zamek w Olsztynie. Budowla skrywa wielką tajemnicę.

Olsztyn i okolice koło Częstochowy mają do zaoferowanie wiele niezwykłych atrakcji. Jedną z nich jest Zamek w Olsztynie, który przyciąga turystów z całej Polski. Jak się jednak okazuje, zamek ten skrywa wiele tajemnic, o których nawet naukowy nie wiedzieli przez setki lat. Dopiero dziś udało się poznać prawdę.

W Ustce zatrzymali turystę i poprosili o dokumenty. Zdrętwieli. Rozpoczęła się akcjaW Ustce zatrzymali turystę i poprosili o dokumenty. Zdrętwieli. Rozpoczęła się akcjaCzytaj dalej

Zamek w Olsztynie jest popularną atrakcją

Zamek w Olsztynie przez setki lat był jedną z największych budowli położonych na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dziś podziwiać można jedynie ruiny, które pozostały po niesamowitej budowli, mimo to turystów do zwiedzania zamku nie brakuje. Od jakiegoś czasu na terenie ruin naukowcy zaczęli prowadzić badania i wykopaliska. Nikt z nich nie spodziewał się, że tylu latach od wzniesienia zamku, na jaw wyjdą nowe fakty, a tajemnica Zamku w Olsztynie ujrzy światło dzienne.

Dzisiaj grzeje: 1. 19 osób nie żyje, 270 zostało rannych. Tragiczne informacje z południowej Polski
2. Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?
3. Rząd rozważa kwarantannę. Trafić na nią mogą wracający z niektórych państw

Tajemnica Zamku w Olsztynie

Jak możemy przeczytać na portalu onet.pl na obszarze, gdzie prowadzone były wykopaliska, naukowcy dotarli do odkryć, które zmieniają zupełnie wiedzę na temat historii terenów Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dziś już wiemy, że w jaskini, w której prowadzono badania, służyła kiedyś nie tylko jako przy zamkowa spiżarnia. Znacznie wcześniej przestrzeń wykorzystywali do schronienia neandertalczycy.

- Tuż obok badanej przez nas głównej jaskini, zlokalizowanej w obrębie murów zamkowych - w przedsionku baszty studziennej - natrafiliśmy na szczelinę, która okazała się kolejną dużą jaskinią. Na obecnym etapie eksploracji nie jesteśmy jeszcze w stanie oszacować jej pełnych rozmiarów oraz wieku wszystkich osadów - czytamy na onet.pl wypowiedź dla PAP archeologa dr Mikołaj Urbanowski, który kieruje wykopaliskami z ramienia Fundacji Przyroda i Człowiek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Nagła interwencja policji na treningu Bayernu Monachium. Potrzebna była natychmiastowa reakcja
  3. Andrzej Duda pojawił się na pilnej konferencji prasowej. Niespodziewane wystąpienie prezydenta, opowiedział o specjalnym spotkaniu
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Wypuścili husky'ego, aby pobiegał przed snem. Wydarzyła się tragedia

Źródło: Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł