Okno na norweski krajobrazInstagram.com/ snohetta

Piękniejszego widoku ze schroniska nie da się już mieć. Genialne miejsce na końcu świata

Okno, z którego roztacza się widok na robiącą ogromne wrażenie okolicę. Można ją podziwiać z nowego, nowoczesnego schroniska, które można znaleźć w drodze na lodowiec. Turyści będą zachwyceni.

Okno panoramiczne i ukośny budynek mają tworzyć nowe schronisko Tungestølen w norweskim Luster. Turyści będą mogli się tam zatrzymać w czasie podróży na lodowiec Jostedalsbreen. Mają ich przyciągnąć nowoczesne i klimatyczne wnętrza oraz przede wszystkim niesamowity widok na okolicę. To idealne miejsce na relaks i odpoczynek.

Nowe ognisko koronawirusa nad polskim morzem? Najnowsze informacje wprawiają w osłupienieNowe ognisko koronawirusa nad polskim morzem? Najnowsze informacje wprawiają w osłupienieCzytaj dalej

Okno na górską okolicę

Kompleks właśnie został otwarty. Składa się on z dziewięciu nowoczesnych budynków o drewnianych wnętrzach. W głównym budynku schroniska będzie można znaleźć drewniane stoły, które będą idealne na wspólne posiłki, a także salon otoczony dużym kamiennym kominkiem. Największą atrakcją jest jednak widok z okien. Kompleks otoczony jest niezwykłym krajobrazem ze stromymi górami, które znajdują się z każdej strony. Schronisko Tungestølen jest idealnym miejscem dla miłośników pieszych wędrówek, którzy chcą pokonać znajdujący się w okolicy lodowiec. Mile widziane są też rodziny z małymi dziećmi, które chcą wybrać się na krótsze wędrówki po okolicy.

Tungestølen kiedyś służyło turystom przez ponad 100 lat, ale zostało całkowicie zniszczone w święta Bożego Narodzenia w 2011 roku, kiedy przez Skandynawię przeszedł cyklon Dagmara. Schronisko zostało odbudowane dzięki lokalnemu oddziałowi Norweskiego Narodowego Stowarzyszenia Trekkingowego oraz lokalnej wiosce Veitastrond. Wspólnie zebrano pieniądze na odbudowę.

Dzisiaj grzeje: 1. Przywracają kwarantannę, sytuacja jest zła, nie było wyjścia. Media obiegły porażające doniesienia z Chorwacji
2. Urzędnicy ci nie powiedzą, ale mogą czekać na ciebie spore pieniądze. Nawet 6240 zł do twojej emerytury

Na ten moment do schroniska może zostać przyjęte maksymalnie 30 osób. Kiedy wszystkie budynki zostaną przygotowane, kompleks będzie w stanie pomieścić 50 gości. Zdjęcia można zobaczyć na Instagramie snohetta. Jakiś czas temu pisaliśmy o innym cudownym miejscu na świecie. Można o nim przeczytać tutaj.

Okno na norweski widok

Fot. instagram.com/snohetta

Okno na norweski widok

Fot. instagram.com/snohetta

Okno na norweski widok

Fot. instagram.com/snohetta

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

Źródło: national-geographic.pl

Następny artykuł