ojcowski park narodowyfot. pixabay.com/ DzidekLasek

Ojcowski Park Narodowy. Byliście?

Ojcowski Park Narodowy jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc w naszym kraju. Warto go odwiedzić również jesienią, kiedy mieni się wszystkimi kolorami. Tamtejsze formy skalne robią naprawdę duże wrażenie. Byliście w tym magicznym rejonie?

Ojcowski Park Narodowy znajduje się zaledwie 16 kilometrów od Krakowa. Jest to niezwykły obszar pełen wapiennych skał o rozmaitych kształtach, jaskiń, ale również zabytków i zachwycającej przyrody. Byliście kiedyś w tym niesamowitym miejscu?

Nagle był huk, 4 osoby nie żyją. TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicyNagle był huk, 4 osoby nie żyją. TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Ojcowski Park Narodowy zachwyca również jesienią

Ojcowski Park Narodowy znajduje się na Wyżynie Olkuskiej w południowej części Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Jest to najmniejszy park narodowy w Polsce jednak dla wielu jest najpiękniejszym obszarem chronionym w naszym kraju. Podzielacie tę opinię?

2 tygodnie kwarantanny dla Polaków po przekroczeniu granicy. Już dwa kraje potwierdziły2 tygodnie kwarantanny dla Polaków po przekroczeniu granicy. Już dwa kraje potwierdziłyCzytaj dalej

Znany jest przede wszystkim z wapiennych formacji skalnych, przybierających przeróżne kształty. Najbardziej znane noszą nazwy "Maczuga Herkulesa" oraz "Rękawica". Znajdziemy tam też wiele jaskiń, z których najdłuższe udostępnione turystycznie to Jaskinia Łokietka oraz Ciemna.

Dzisiaj grzeje: 1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
2. Nieoczekiwane wydarzenie z Tomaszem Komendą w roli głównej. Nagle pojawił się znikąd, wielkie emocje
3. Martyna Wojciechowska ogłosiłą dobrą nowinę. Gratulujemy

Za terenie parku znajdziemy również zdumiewające zabytki, jak na przykład XIV-wieczne ruiny Zamku w Ojcowie oraz późnorenesansowy Zamek Pieskowa Skała. Odwiedziliście kiedyś któreś z tych niezwykłych miejsc? Dajcie znać w komentarzach pod postem na naszym Facebooku.

Zakaz opuszczania stolicy, kordon wokół innego miasta. Coraz gorsza sytuacja za granicąZakaz opuszczania stolicy, kordon wokół innego miasta. Coraz gorsza sytuacja za granicąCzytaj dalej

ojcowski park narodowy

Rękawica, fot. pixabay.com/ DzidekLasek

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  2. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
  3. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  4. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  5. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
  6. Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmiany

Źródło: Wikipedia

Następny artykuł