Ryanair pozytywnie przyjął wytyczne KE.Fot. Kevin Hackert/ Unsplash

Ogromne zmiany, olbrzymia radość dla Ryanaira. Nowe wytyczne KE

Ryanair z ulgą przyjmuje nowe zalecenia Komisji Europejskiej. Wkrótce może ponownie wystartować.

Ryanair, jako typowa linia ekonomiczna szczególnie odczuł skutki zawieszenia ruchu lotniczego. Swego czasu przedstawiciele przewoźnika głośno sprzeciwiali się rekomendacjom Unii, co do przewidywanych rozwiązań na pokładach samolotów już po pierwszych falach koronawirusa. Teraz jednak Ryanair z ulgą przyjmuje zalecenia Komisji Europejskiej.

Kolejne zmiany w przemieszczaniu po Polsce od 1 czerwca. Wielu będzie zachwyconychKolejne zmiany w przemieszczaniu po Polsce od 1 czerwca. Wielu będzie zachwyconychCzytaj dalej

Ryanair pozytywnie o wytycznych KE

Irlandzki Ryanair z entuzjazmem reaguje na ekspertyzy Komisji Europejskiej, która przewiduje szybki powrót ruchu lotniczego. Są jednak pewne warunki. Już w zeszłym tygodniu przy okazji oficjalnej publikacji wytycznych KE, przedstawiono szereg postulatów, które są warunkiem powrotu lotów. Przewoźnicy (również kolejowi) są zobligowani m.in. do regularnego czyszczenia i wentylacji wagonów oraz kabiny, a także ograniczenia kontaktów między pasażerami i załogą. Niezbędne będą również maseczki.

- Ryanair [...] z zadowoleniem przyjął nowe wytyczne UE, aby z zachowaniem zasad bezpieczeństwa zarówno pasażerów, jak i załóg pokładowych, obywatele Europy mogli wrócić do lotów w Unii Europejskiej w nadchodzących tygodniach. Te skuteczne wytyczne pozwolą w lipcu i sierpniu wznowić europejski przemysł turystyczny – poinformowało biuro prasowe przewoźnika.

Ryanair poleci, ale w maseczkach

Nawet znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi prezes spółki, Michael O’Leary dobrze przyjął wieść o wymogach sanitarnych Komisji. Jak wynika z zapowiedzi linii, Ryanair z wyprzedzeniem przyjął wytyczne Unii. Jednakże problemem dla przewoźnika nie są obostrzenia na pokładach, a 14-dniowa kwarantanna (która zdaniem O’Leary'ego nie ma naukowych podstaw). Zdaniem prezesa mierzenie temperatur w zupełności wystarczy, aby zachować bezpieczeństwo zarówno w portach, jak i na pokładzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska cudem przeżyła, zginął jej przyjaciel. Szczegóły tragedii nawet po latach doprowadzają do łez
2. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

- Obowiązek noszenia [maseczek] został już wcześniej wprowadzony do nowego regulaminu bezpieczeństwa podróży, [i będzie obowiązywał] gdy tylko Ryanair wznowi loty od 1 lipca. Ryanair ponownie wzywa rządy Irlandii i Wielkiej Brytanii do rezygnacji z niemożliwej do wdrożenia 14-dniowej kwarantanny na rzecz maseczek i dystansu społecznego, tak, jak robi to obecnie większość innych krajów europejskich – czytamy w komunikacie linii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. Znalazł na ulicy biedną chihuahuę. Weterynarz odkrył wstrząsającą prawdę, która zmieniła bieg wydarzeń
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Tragiczne informacje zostały potwierdzone przez media. Były sportowiec zginął na oczach swojego 10-letniego syna

Źródło: Onet

Następny artykuł