ognisko koronawirusa na wycieczcePixabay.com Mouse23

Wycieczka nad morze nowym ogniskiem koronawirusa. Zakażeni w wielu polskich miastach

Ognisko koronawirusa pojawiło się nad morzem. Grupa, która wyjechała wspólnie na wakacje, przebywa na kwarantannie. Jedna czwarta z nich ma pozytywny wynik testów. To pogorszyło sytuację w ich rodzinnym mieście.

Ognisko koronawirusa zostało stwierdzone nad morzem, gdzie wypoczywała grupa górników wraz z rodzinami. Wszyscy pochodzą z Rudy Śląskiej i okolic. Na związkową wycieczkę z kopalni Halemba pojechało autokarem ponad 60 osób, a kolejne 20 dotarło do celu swoimi samochodami. Wszyscy uczestnicy wyjazdu są obecnie na kwarantannie.

Fatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt dużeFatalne wieści dla milionów turystów. Niestety podjęto decyzję o zamknięciu, ryzyko jest zbyt dużeCzytaj dalej

Ognisko koronawirusa to grupa ze Śląska

- Kilka dni temu jedna z organizacji związkowych z Ruchu Halemba (jedna z trzech części kopalni Ruda - red.) zorganizowała dla swoich członków wyjazd wakacyjny nad polskie morze. Bilans tej wycieczki na dziś jest taki, że 20 mieszkańców Rudy Śląskiej jest zakażonych koronawirusem. Do tej grupy trzeba jeszcze doliczyć mieszańców innych miast - poinformował wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer cytowany przez RMF 24.

W Rudzie Śląskiej, która liczy ok. 140 tys. mieszkańców nadal obowiązują zaostrzone przepisy sanitarne. Od blisko dwóch tygodni miasto oraz okolica znajdują się w tzw. czerwonej strefie i na razie trudno mówić o poprawie sytuacji. Wcześniej dużym ogniskiem zakażeń był Ruch Bielszowice - inna część kopalni Ruda, gdzie łącznie COVID-19 wykryto u ponad 500 osób. Obecnie choruje jeszcze 315 górników z Bielszowic.

Turyści przenoszą chorobę

Turyści z tych okolic nie ograniczają sobie wyjazdów. Wczoraj pialiśmy o grupie zawodników judo z Bytomia, którzy pojechali na obóz w okolice Karpacza. Część z nich zachorowała, przez co wszyscy trafili na kwarantannę.

Dzisiaj grzeje: 1. Ekspert jest pewny, że nie będzie drugiego lockdownu, Polacy są bezpieczni. Zaskakujące wnioski
2. Zła wiadomość dla wszystkich Polaków. Rząd szykuje nowy zakaz, ma obowiązywać od 25 sierpnia
3. Zakleiłeś kamerę w swoim laptopie? Eksperci z Apple: zrobiłeś bardzo poważny błąd, konsekwencje mogą być tragiczne

- Oczywiście tego typu wyjazdy nie są zabronione. Ale ten przypadek pokazuje, jak bardzo są one dziś niebezpieczne. To co nas, władze miasta, martwi, to napływające informacje, że podobnych wycieczek czy też wyjazdów wakacyjnych organizacje związkowe działające w kopalni mają przygotowanych więcej - napisał w czwartek wiceprezydent miasta w portalu społecznościowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP przekazało pilną informację w sprawie finału Ligi Mistrzów. Nadejdą wielkie zmiany, część fanów będzie niezadowolona
  2. Mandat w wysokości nawet 5 tys. zł. Nowe przepisy nie ominą nikogo
  3. Ogłoszono pomarańczowy alert dla połowy kraju. Niestety, okropne wieści dla wszystkich na urlopie
  4. Niestety, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Chodzi o Kraków, zagrożenie jest ogromne
  5. Opublikowała zdjęcie z wycieczki i przeraziła internautów. Zauważyli druzgoczący szczegół, jak mogła nie zauważyć?
  6. Wsiadła do PKP z dwoma psami. Konduktorzy nie mieli dla niej litości, wezwano policję

Źródło: RMF 24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł